Polat’ın oteli açılıyor

Polat Holding’in İstanbul Balmumcu’da 120 milyon dolara hayata geçirdiği Renaissance İstanbul Bosphorus oteli, bugün hizmete açılıyor.

01.08.2012 - 00:00 | MediaCat

İstanbul Yeşilköy ve Erzurum’dan sonra üçüncü otel yatırımını gerçekleştiren Polat Holding, 24 yıldır faaliyette olduğu turizm sektöründe ilerlemeyi hedefliyor. Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, dünyada 3 bin otele sahip ve Renaissance markasını çatısı altında bulunduran Marriott’un ‘kartopu’ gibi büyüdüğünü belirterek, “Marriott ile yaptıkları anlaşmayla İstanbul’da fırsat buldukça yeni oteller açacağız” dedi.

2,5 senede açıldı

İbrahim Polat, 2008’de araziyi satın aldıklarını belirterek, “Araziyi satın aldığımız kişi de burada otel yapılmasını istiyordu. Ruhsatları da alınmıştı, temeli atacak şekilde araziyi satın aldık ve hemen çalışmalara başladık. Türkiye’de inşaat yapmak kolay ancak bürokrasi var. Eğer bürokrasi olmasaydı oteli 18 ayda oteli açardık” diye konuştu. Toplam 212 odalı otelde, 26 suit ve başkan suiti de bulunuyor. Konaklama fiyatlarının 200 ile 2500 Euro arasında değiştiği otelde, akıllı bina özelliklerine sahip. LEED sertifikası için başvuruda bulunulan otelin halıları, duvar kaplamaları yanmaz malzemeden yapıldı. Otelde, geçtiğimiz günlerde yanan Polat Tower’daki gibi can güvenliğini öne çıkaran otomasyon sistemi bulunuyor.

(Kaynak: Hürriyet)

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.