MediaCat

pladis’e yeni CEO

Şirkette CEO olarak görev alacak isim belli oldu.

pladis’e yeni CEO

Yıldız Holding’in bisküvi, çikolata, şekerleme işlerini tek bir çatı altında toplayan şirketi pladis’te üst düzey bir atama gerçekleşti. Buna göre, pladis CEO’su Salman Amin oldu. Yeni görevine Şubat 2019 itibarıyla başlayacak olan Amin; Avrupa, Amerika, Afrika, Ortadoğu, Orta Asya ve Uzakdoğu’ya kadar büyük bir coğrafyada faaliyet gösteren pladis’in yeni dönem global operasyon ve stratejilerinin sorumluluğunu üstlenecek.

Atamaya ilişkin, “Kariyerimi kuralları yeniden yazmaya, farklı ve yenilikçi yöntemler, yollar bulmaya ve tüketicinin zaman içinde değişim yolculuğunun bir parçası olmaya adadım. Sevdiğimiz yerel tatları birer global yıldıza dönüştürmek; bisküvi, kek çikolata, sakız ve şekerleme alanındaki köklü mirasımızı tüm dünya ile paylaşmak adına pladis’te büyük fırsat görüyorum.” diyen Salman Amin, yeni ekibiyle birlikte bu yolculuğa çıkmak için sabırsızlandığını ifade etti.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ise pladis’in ikinci yılını henüz geride bırakmış bir şirket olduğunu ancak global arenada hızla bürüyen bir oyuncu konumuna geldiğini ifade ederek, Salman Amin’in hızlı tüketim markalarında şirket dönüşümü ve büyüme konularında global deneyime sahip olduğunu ve Amin’in tecrübe ve becerilerini pladis’e kazandırmış olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

pladis’e katılmadan önce S. C. Johnson & Son Global Ticari Birim Operasyondan Sorumlu Başkanı olarak görev almakta olan Salman Amin, daha önce, aralarında CMO’luk da olmak üzere PepsiCo bünyesinde farklı görevlerde 17 yıl çalıştı. Amin, Procter&Gamble’da da farklı görevlerde 10 yıl görev aldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.