‘Pixman’ teknolojisi artık Türkiye’de!

Geleceğin reklam ve interaktif pazarlama anlayışı “Pixman” teknolojisi artık Türkiye’de !

13.12.2007 - 14:52 | MediaCat

Geleceğin reklam ve interaktif pazarlama anlayışı “Pixman” teknolojisi artık Türkiye’de !

“Kentli Gezgin medya” olarak da tanınan Pixman, Montreal / Kanada kökenli yepyeni bir pazarlama iletişimi ve dijital reklam mecrasıdır. Teknolojiyle insanı birleştiren özellikleriyle Pixman tüm benzerlerinden ayrılan ve geleneksel reklam anlayışının çok dışına taşan son derece yenilikçi interaktif ve kişiye özel bir reklam , pazarlama ve tanitim platformudur.

Pixman Türkiye, Pixman teknolojisini ilk kez ülkemize getirmiş olan Zoom kurumsal iletişim & danışmanlığın bir markasıdır. Pixman Turkiye, Pixman teknolojisinin her türlü yasal ve ticari haklarını ülkemizde temsil eden ve koruyan tek yetkili şirkettir. “Pixman Türkiye” ve “Kentli Gezgin Medya” Pixman Corporation’ın uluslararası iş ve çözüm ortağıdır.

Dijital teknoloji, insan faktörü ve yüz yüze etkileşimin eşsiz buluşması Pixman !


Pixman nedir ? neler yapabilir ?

Pixman “Kentli gezgin medya” tüketicilerin ilgisini çekecek ve yüzyüze etkileşim sağlayacak şekilde özenle tasarlanmış, yenilikçi, vizyoner, sınırları zorlayan, merak uyandıran yepyeni bir dijital reklam ve pazarlama platformudur. Marka farkındalığını arttıran, geri dönüşü yüksek, etkin gerilla, kulaktan kulağa pazarlama ve her türlü sokak ve üniversite kampüs kampanyaları fırsatını mobil olarak sunan Pixman teknolojisi , etkili marka, ürün ve hizmet lansmanları, potansiyel müşteri ve hedef kitlesiyle bire bir ve etkili iletişim kurulmasını sağlayarak, geleneksel reklam mecralarının ulaşamadığı alanları son derece etkili bir biçimde kapsar.

Sırtlarında taşıdıkları özel tasarım multimedya çanta ve başlarının üstünde yer alan 17 inç lik özel alaşımdan yapılmış ve normal lcd televizyonlardan tam 5 kat daha parlak görüntü verebilen özel tasarım ekranlarıyla, 2 X 20 watt dijital ses kalitesiyle Pixman her türlü reklamı ve mesajı unutulmamak üzere tüketicilerin kalbine ve beynine taşıyor.

Geleneksel reklam mecralarını alt üst eden teknolojisi ve eğitimli kadrosuyla açık ve kapalı her alan ve mekanda, günün 24 saati, her hava koşulunda hizmet verebilen Pixman marka elçileri, doğru kitleye, doğru zaman ve doğru yerde isabetli ve çok etkili hedef atışı yapabilmektedir. Pixman marka elçileri birebir ve yüzyüze etkileşime geçtiği hedef kitleleriyle başka hiçbir reklam mecrasının kuramayacağı duygusal bir bağ kurabilir. Hedef kitleyi kampanya amacına uygun olarak eğitebilir, geniş kitleleri eğlendirerek bilgilendirebilir. Pixman her türlü sampling ve örnek dağıtma aktivitesinde son derece etkili bir mecradır. Database toplanması ve her türlü anket ve soru cevap aktivitesinde son derece yenilikçi, farklı ve etkili bir platform olarak hizmet verebilmektedir.


Şehirlerin silueti “PIXMAN” ile değişiyor !

Pixman “kentli gezgin medya“ Türkiye’de ilk kez Kanal D ve Formula 1 Istanbul Grand Prix’si için 2007 yılının ağustos ayında istanbul sokaklarındaydı. Kanal D ve Formula 1 organizasyonu tarafından ilk kez ulkemizde kullanılan Pixman teknolojisi, tam 1 hafta süreyle Formula 1 tanıtımlarını istanbul’un en işlek cadde, merkez ve insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda gerçekleştirdi. Bu kampanya çerçevesinde, Beyoğlu İstiklal Caddesinde, Nişantaşı Abdi İpekçi caddesinde, Teşvikiye Caddesinde, Etiler Akmerkez Alışveriş Merkezinde, Kadıköy Bağdat Caddesi ve Caddebostan sahil yolunda hizmet veren ve Formula 1 Istanbul yarışının tanıtımlarını yapan Pixman futuristic gorunumleri ve teknolojinin verdiği son olanaklarla donanımlı techizatlarıyla çok kısa sure içerisinde İstanbul halkının taktirini ve hayranlığını kazandılar. Formula 1 tanıtımları çerçevesinde onbinlerce istanbulluyu bu yepyeni teknolojiyle tanıştıran Pixman marka elçileri arkadaşlarımız, adeta istanbul’un 21. yuzyıla yansıyan yüzü oldular.


Pixman’i Türkiye’de hemen benimseyen prestijli markalar


Sansung Mobile ile CeBIT

Ilk müşterisi Kanal D ve Formula 1’in hemen ardindan Pixman Turkiye ardarda dünyanın önemli global markaları için hizmet vermeye başladı. Türkiye’nin en büyük fuar ve kongre organizasyolarından CeBIT 2007’de Samsung mobile için hizmet veren Pixman Türkiye, son derece kapsamlı ve büyük markaların en gösterişli ve yeni teknolojik ürünlerinin sergilendiği CeBIT fuarında ilginç tasarımları ve üstün teknolojisiyle en fazla dikkat çeken yeni mecra olarak ön plana çıktı. Cebit fuarının açılış gününde Sanayi ve Ticaret Bakanı Sn. Zafer Çağlayan ve İstanbul Ticaret Odası başkanı Sn. Murat Yalçıntaş’ın dikkatini çeken “Pixman” sayın bakanımızın davetiyle ilk kez Türk medyasının karşısına çıkarak CeBIT’in açılışını yapmış oldu.


Adidas ile Avrupanın ilk NBA konseptli mağaza açılışı

CeBIT fuarının hemen ardından Ekim 2007 ayında dünya spor giyim devlerinden Adidas, Istanbul Beyoğlu’nda açmaya hazırlandıkları avrupa’nın ilk NBA konseptli mağazasının tanıtımını yapmak üzere Pixman Türkiye’yi görevlendirdi. Taksim ve Beyoğlunda devam eden kampanya süresince Pixman marka elçisi arkadaşlarımız 30.000 in üzerinde el ilanı dağıtıp onbinlerce müşteriyle iletişim ve etkileşime geçip Adidas’ın yeni kreasyonlarını ve NBA konseptli mağazasının tanıtımını gerçekleştirdiler. Yine NBA basketboll takımlarından Minnesota Timberwolves ve Efes Pilsen basketbol takımları arasında Abdi Ipekçi Arena’da oynanan özel dostluk maçında yine Pixman görev aldı.


Eczacıbaşı ile Kardiyoloji Kongresi

Ülkemizin kişisel bakım, sağlık ve ilaç sektörü devlerinden Eczacıbaşı yine Antalya Belek’de gerçekleşen, tıp ve ilaç sektöründeki en büyük yeniliklerin sergilendiği ve ünlü konuşmacıların katılımıyla renklenen 23. Ulusal Kardiyoloji Kongresinde kampanya ve aktivitelerinin tanıtımı için “Pixman Türkiye” yi seçti.


Siemens ile Radyoloji kongresi

Dünya’nın en büyük elektronik, ev aletleri ve sağlık sektörü devlerinden Siemens yine Antalya Belek’de gerçekleşen, tıp ve sağlık sektöründeki en büyük yeniliklerin sergilendiği ve ünlü konuşmacıların katılımıyla renklenen 28. Ulusal Radyoloji Kongresinde kampanya ve aktivitelerinin tanıtımı için “Pixman Türkiye” yi seçti.


Pixman Türkiye’nin 2008 açılımları ve teknolojik yenilikleri

Pixman cok fazla açılımı olan , teknolojisi tum dunyada fikri mulki haklar, patent kanunları ve diğer ilgili yasalarca sıkıca korunan yepyeni bir teknoloji urunudur. Pixman teçhizatları içinde çok farklı teknolojileri barındıran bir multimedya platformudur. Pixman bircok farkli aplikasyonu müşterisinin kampanya özelliklerine veya yapmak istedigi etkinligin ozelliklerine ve isteklerinize gore adapte edebilir. Pixman’ler halihazırda DVD üzerinden her türlü görüntülü ve sesli mesajı geniş kitlelere yayabilir. Karaoke makinası olarak hizmet verip eğlenceli ve akılda kalıcı aktivitelerle veya Playstation ve Nintendo Wii gibi oyun konsollariyla markaların hedef kitlelerine eşsiz interaktif oyun ve eğlence tecrübeleri yaşatabilir.

Pixman 2008 yılı içinde ise teknolojisini daha da gelistirerek yeni açılımları birlikte calışacağı markaların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Wi – Fi yani kablosuz internet ortamlarında online olarak internet üzerinden her türlü aktiviteyi gerçeklestirme, Mobil kiosk olarak hizmet verebilme, Infrared ve bluetooth teknolojilerini kullanarak kişilere ve markaların hedef kitlelerine kişiselleştirilmiş, e kupon, wallpaper, ringtone, screensaver gibi çok özel dijital içerik aktarımı yapabilme Pixman’in 2008 yılı içerisinde Türkiye’de hayata geçireceği en yeni donanım ve etkili servislerinden sadece bir kaçıdır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.