MediaCat

Eğer öyle olsaydı, nasıl olurdu?

Pinterest, tarihinin ilk reklam kampanyasıyla karşınızda.

Eğer öyle olsaydı, nasıl olurdu?

Pinterest’in marka yazarlarından Mac Huynh’un platformda yayınladığı bir blog yazısına göre Pinterest kullanıcılarının yüzde 84’ü platformun yeni bir şeyler öğrenmelerine yardımcı olduğu görüşünde olsa da, bilhassa kadınlar için yeni deneyimler edinmek çoğu zaman korkulan ve dolayısıyla gerçekleştirmekten çekinilen tamamlanmamış bir macera olarak hatıralardaki yerini alıyor.

Pinterest Başkanı Tim Kendall’ın tabiriyle “temeline keşfi alan” bir platform olması nedeniyle “kullanıcıları açık fikirli insanlardan oluşan” Pinterest, tam olarak bu keşif duygusunu ve yeni deneyimler edinme cesaretini odağına alan kampanyasıyla hedef kitlesinin karşısında.

Eğer öyle olsaydı, nasıl olurdu?

Platformun yayınladığı ilk büyük reklam kampanyası olan What If, Times Meydanı’ndaki billboard’lardan Mic ve The New York Times’daki doğal (native) reklamlara kadar geniş bir yelpazede mesajını mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Reklamcı Janet Champ ve medya ajansı Giant Spoon işbirliğiyle hazırlanan kampanyaya ismini veren fikrin arkasındaki içgörüyüyse şöyle açıklıyor Huynh:

“İlk reklam kampanyamız insanları kendilerinden yana şüpheye düşüren her ne varsa hepsini bir kenara koyup daima en iyi ihtimallere odaklanmak üzerine. Hayata üç basit kelimeyle yeni olasılıklar katmak istiyoruz: Eğer öyle olsaydı…”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.