Pınar, geleceğin ressamlarını Büyükada’da buluşturdu

Pınar 27. Resim Yarışması 3. Sanat Haftası Büyükada’da başladı. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen...

16.06.2008 - 10:50 | MediaCat

Pınar 27. Resim Yarışması 3. Sanat Haftası Büyükada’da başladı. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 22 küçük yetenek, ressam Prof. Hüsamettin Koçan ile birlikte atölye çalışmalarına katılıp Büyükada’da gezi turları yapıyor. Pınar Sanat Haftası, 16 Haziran’da yapılacak sertifika töreniyle sona erecek.

Türkiye’nin öncü gıda markası Pınar’ın tam 27 yıldır çocukları sanatla buluşturmak ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği Pınar Resim Yarışması 3. Sanat Haftası başladı. Türkiye’nin dört bir tarafından 14 bin 137 adet resmin ulaştığı yarışmada jüri değerlendirmesi sonucu seçilen 22 minik yetenek, İstanbul Büyükada’da buluştu.

27. Pınar Resim Yarışması Seçici Kurulu, ilköğretim öğrencileri tarafından ulaştırılan 14 bin 137 adet resmi titizlikle inceledi ve 22 şanslı küçük ressamı belirledi. Türkiye’nin her bölgesinden 3 ve KKTC’den seçilen 1 öğrenci, refakatçileriyle birlikte Pınar Sanat Haftası’nın yapılacağı Büyükada’ya geldi.

17 yıl sonra yine Sanat Haftası’nda

Pınar Sanat Haftası’na Erzurum’dan 3 öğrencisiyle birlikte katılan resim öğretmeni Sehran Dilmaç’ın ayrı bir mutluluğu daha vardı. Sehran Dilmaç, tam 17 sene önce bu sanat haftasına öğrenci olarak katılmıştı. 10 yaşındayken Manisa’dan yarışmaya resim gönderen ve Sanat Haftası’na katılmaya hak kazanan Dilmaç, “O zaman bu organizasyon İzmir’de yapılıyordu. Manisa’dan İzmir’e gitmiş ve çok güzel vakit geçirmiştim. Şimdi resim öğretmeniyim ve 3 öğrencimle buradayım. Bu benim için çok büyük bir mutluluk” diye konuştu.

Başarı sertifikaları verilecek

Prof. Hüsamettin Koçan ve ekibiyle birlikte yaptıkları atölye çalışmalarında hayal dünyalarının kapılarını aralayan öğrenciler, günün geri kalan kısımlarında ise Büyükada’yı ve çevresini doyasıya gezip neşe içinde zorlu bir eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu atıyor.

İstanbul Büyükada’da toplam 5 gün boyunca Pınar tarafından ağırlanacak olan geleceğin ressamlarına aynı zamanda Sanat Haftası’nın son günü 16 Haziran’da düzenlenecek törenle birer başarı sertifikası da takdim edilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.