Philips CEO’su, Vodafone’a başkan oldu

İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone Group, Hollanda merkezli elektronik şirketi Philips Electronics’in CEO’su Gerard Kleisterlee‘yi başkan olarak göreve getirdi.

02.02.2011 - 00:00 | MediaCat

İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone Group, Hollanda merkezli elektronik şirketi Philips Electronics’in CEO’su Gerard Kleisterlee‘yi başkan olarak göreve getirdi.

2001’den bu yana Philips’in tıbbi amaçlı kullanılan vücut tarayıcıları, tıraş makineleri ve lamba biriminden sorumlu olarak çalışan Kleisterlee ise 31 Mart’ta emekliye ayrılacak ve 1 Nisan 2011 itibariyle Vodafone’nun başkanı olarak göreve başlayacak.

64 yaşındaki Alman Kleisterlee, “Başkan olarak Vodafone’nun yönetim kuruluna davet edilmek büyük bir onur ve ayrıcalık. Şirketin bugüne kadarki başarılarını devam ettirmek ve Sör John’un inanılmaz başarılarını sürdürmeyi dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Kleisterlee, Philips’teki görevine ek olarak, Nisan 2009’dan bu yana Mercedes marka otomobillerin üreticisi Daimler’in denetim kurulunda yer alıyor. Bununla birlikte, Kasım 2010’dan bu yana İngiliz Hollanda ortaklığı Royal Dutch Shell ve Aralık 2010’dan bu yana da Dell’in yönetim kurularında bulunuyor.

Vodofone’un önceki CEO’su John Bond, Temmuz 2006’da Vodafone başkanı olmuştu. Yönetici daha önce, yönetim yetkisi olmayan direktör olarak görev yapıyordu. Şirket sözcüleri, Bond’un göreve geldiği ilk günden bu yana beş yıl içinde emekli olmayı planladığını söyledi.

Vodafone sözcüsü aynı zamanda, başkan değişikliğinin bir yıldır planlanan bir şey olduğunu belirtti.

Bond, Vodafone’da çalışmadan önce tam 45 yıl boyunca İngiliz bankası HSBC’de görev yaptı. Görev değişikliğiyle ilgili olarak, ne Kleisterlee ne de Bond değerlendirme yaptı.

Hurriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.