P&G ve Madonna Badger’dan güç birliği

P&G, Dünya Kadınlar Günü öncesi cinsiyetçi yargılara meydan okuyor.

02.03.2017 - 14:06 | Tuğba Özögretmen

P&G ve Madonna Badger'dan güç birliği

Procter & Gamble toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik önyargıların ortadan kaldırılması amacıyla yeni bir imaj kampanyası başlattı. #WeSeeEqual isimli dijital kampanya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde yayına alınması nedeniyle önem taşıyor. Ancak filmin en özel yanı, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda dünyanın en tanınan yüzlerinden biri haline gelen Madonna Badger‘ın reklam ajansı Badger & Winter tarafından hazırlanmış olması.

Kadının nesneleştirilmesine karşı pek çok etkili kampanyaya imza atmış olan ve #WomenNotObjects kampanyasıyla sesini tüm dünyaya duyuran ajansın ortaya çıkardığı işi P&G Chief Brand Officer Marc Pritchard, “Badger ve ajansı harika bir iş ortaya çıkardılar” diyerek anlatıyor. 4 Non Blondes’un What’s Up şarkısının eşlik ettiği filmde birkaç viral filmden tanıdık görüntüler de görüyoruz.

Pritchard Advertising Age’e kampanyayla ilgili olarak verdiği söyleşide, cinsiyetçi ön yargılarla senelerdir farklı şekillerde mücadele ettiklerini söylüyor ve P&G’de yöneticilik pozisyonlarının yüzde 45’inin ve yönetim kurulunun üçte birinin kadınlardan oluştuğunu söylüyor.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.