MediaCat

Pfizer Türkiye’den Avrupa’ya transfer

Pfizer Türkiye’nin yurtdışına gönderdiği yöneticiler arasına bir isim daha katıldı.

Pfizer Türkiye’den Avrupa’ya transfer

 Pfizer Türkiye’nin yurtdışına gönderdiği yöneticiler arasına bir isim daha katıldı. Dr. Bülent Tayşi, Pfizer Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşılardan Sorumlu Medikal Direktörlüğüne getirildi.

Dr. Bülent Tayşi, Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşılardan Sorumlu Medikal Direktörü olarak görev yapmaya başladı. Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesindeki 30’dan fazla ülkede aşı işinin medikal yönetiminden sorumlu olan Tayşi, aynı zamanda medikal alanda Pfizer’in bölgesel bir pozisyonuna getirilen ilk Türk yönetici.

Pfizer Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşılardan Sorumlu Medikal Direktörü Dr. Bülent Tayşi, atamayla ilgili şöyle dedi: “Pfizer bünyesinde Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşı Takımı olarak görev yapıyoruz ve 30’u aşkın ülkeden sorumluyuz. Bölge çapında medikal stratejilerin oluşturulması ve uygulanması yanında tecrübe paylaşımı sağlamak öncelikli sorumluluğum. Bölge ülkelerinde aşılarla ilgili bilgi ve tecrübe düzeyinin ülkemizdekine benzer düzeye getirilmesi en öncelikli amaçlarımız arasında yer alıyor. Türkiye’de aşı konusunda edindiğimiz ciddi bilgi birikimini ve deneyimini aktarmama olanak sağlayacak bu görevi üstlenmekten büyük mutluluk duyuyorum.”

Halen global pozisyonlarda Pfizer Türkiye’nin yetiştirdiği 30’un üzerinde yönetici bulunuyor.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimi aldıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Mikrobiyoloji alanında uzmanlığını tamamlayan Dr. Bülent Tayşi, Centers for Disease Control and Prevention (CDC), Quintiles Transnational, Roche, Wyeth ve Pfizer gibi pek çok uluslararası kurumda çeşitli görevlerde bulundu. 2009 Aralık ayında Pfizer Türkiye’ye katılan Tayşi, burada yine aşı alanında çalışıyordu. 2010 yılından beri Avrupa Gelişen Pazarlar Aşı ekibinde yer alan Tayşi, konjuge pnömokok aşısının Türkiye ulusal aşı programına dahil edilmesi sürecinde aktif rol oynadı.

 

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.