Perdedeki adam

Tokyo'dan haneye tecavüz vakalarına karşı yaratıcı çözüm.

12.04.2018 - 17:08 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Perdedeki adam

Yalnız yaşamak pek çok açıdan avantajlı görünse de, evde yalnız olunduğu bilgisi kötü niyetleri kişileri harekete geçirmek için güçlü bir motivasyon kaynağı olabilir. Yalnız yaşayan kadın oranının en yüksek olduğu şehirlerin başında gelen Tokyo’da da, yalnız yaşayan kadın sayısı bu kitleyi hedef alanların sayısıyla doğru orantılı olarak artıyor.

Japonya menşeli emlak firması Leopalace21, yalnız kadınların ikamet ettikleri evleri hedef alan suçluları caydırmak amacıyla Perdedeki Adam projesini hayata geçirdi.

Suçluları kandırmak için, farklı aktiviteler gerçekleştiren 12 erkek silüetinin oluşturulduğu projede ev sahibinin tek yapması gereken ise telefonunu projektöre bağlayarak görüntüyü karanlık ortamda perdeye yansıtmak.

Temizlik yapan, gitar çalan, üstünü değiştiren, gazete okuyan, çalışan, antrenman yapan erkekler… 12 farklı seçeneği olan ve her biri 30 dakika süren görüntülerden oluşan proje, kötü niyetli kişileri haneye tecavüzden vazgeçirmeye yeter mi dersiniz?

Kaynak: Lost E Minor

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.