‘Perakende sektöründe reklam yatırımları ikiye katlandı’

Reklamcılık Vakfı, Posta gazetesi ve Ipsos KMG işbirliğiyle hazırlanan Derin Alışveriş Seminerlerleri'nde 'hızlı tüketim

25.02.2008 - 10:25 | MediaCat

Reklamcılık Vakfı, Posta gazetesi ve Ipsos KMG işbirliğiyle hazırlanan Derin Alışveriş Seminerlerleri’nde ‘hızlı tüketim alışveriş ilişkisi’ ele alındı.

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’nin (AMPD) içerik desteği verdiği seminerde, tüketici analizi yapan AMPD Başkanı Nuşin Oral, “Tüketiciler ürünü satıcıdan daha iyi tanıyor. Artık sadakatsiz, zamanı dar, kaliteye alıştırılmış, seyahat, sağlık ve bakım gibi giderlere gittikçe daha fazla pay ayıran bir tüketici var” dedi. Alışverişin yapıldığı yerlerin market, süpermarket ve hipermarketler olduğunu belirten Oral, Türkiye’de perakendenin 2007 tahmini cirosunu 150 milyar dolar olarak açıkladı.

Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu, perakende sektöründeki reklam yatırımlarının 2004 – 2007’de ikiye katlandığını belirtti.

Kaynak: Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.