PepsiCo Türkiye’de bayrak değişimi

PepsiCo Türkiye’de genel müdür koltuğunun sahibi değişti.

12.10.2022 - 11:51 | MediaCat

PepsiCo Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Şirkete 18 yıl önce Türkiye ve Orta Avrupa’dan sorumlu pazarlama kıdemli direktörü olarak katılan ve son olarak PepsiCo Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Ece Aksel, PepsiCo Orta Avrupa Genel Müdürü olarak atandı. PepsiCo Türkiye Genel Müdürü ise öncesinde PepsiCo Türkiye Satış Başkan Yardımcılığını üstlenen Evrim Şen oldu.

PepsiCo’ya katılmadan önce 12 yıl boyunca P&G’de ABD, Türkiye ve Mağrip ülkelerinde zorlu görevler üstlenen Ece Aksel, 2019 yılında PepsiCo Genel Müdürü olarak atandığından bu yana başta pandemi süreci olmak üzere, küresel ekonomik ve finansal dalgalanmalar sırasında PepsiCo Türkiye’yi başarıyla yönetti. 18 yıl önce katıldığı PepsiCo’da Türkiye ve Orta Avrupa’dan sorumlu pazarlama kıdemli direktörü, Türkiye ticari fonksiyonlar kıdemli direktörü, Türkiye yiyecek genel müdürü ve ardından Doğu Avrupa yiyecek kategorisi kıdemli başkan yardımcısı görevlerinde bulunan Aksel, son üç yıldır PepsiCo Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Ece Aksel, yeni görevinde beş pazar biriminden (Polonya, Doğu Balkanlar, Güney-Orta Avrupa & Baltık Ülkeleri, Yunanistan & Kıbrıs ve Ukrayna) oluşan, 20’den fazla ülkeyi kapsayan Orta Avrupa genel müdürlüğü görevinde iş ve organizasyon yapısının gelişmesi ve güçlenmesi için çalışırken, çalışmalarını İstanbul’dan sürdürmeye devam edecek.

PepsiCo’ya İngiltere yiyecek pazarlama direktörü olarak 10 yıl önce katılan Evrim Şen ise, PepsiCo’daki çalışma hayatı boyunca Doğu Avrupa yiyecek kategorisi pazarlama kıdemli direktörlüğü, Türkiye pazarlama kıdemli direktörlüğü ve Türkiye ticari fonksiyonlar kıdemli direktörlüğü görevlerini başarıyla yürüttü. 2020 itibarıyla satış başkan yardımcısı olarak atanan Şen, satış kanallarıyla birlikte DX ve GTM ekiplerinin liderliğini üstlendi. Şen, müşteri odaklılığı ve organizasyonel liderliğiyle önemli dijital dönüşüm inisiyatiflerini başlatmanın yanı sıra satış kanallarında büyümenin hızlanmasına liderlik etti.

PepsiCo’ya katılmadan önce Cadbury ve Johnson & Johnson’da Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde pazarlama ve strateji alanlarında farklı görevler üstlenen Şen, küresel sivil toplum kuruluşu AIESEC’te de yöneticilik yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.