Pepsi Jackson’lı reklama ‘hayır’ dedi

Pepsi yönetimi, Michael Jackson'ın ölümünün ardından dünyadaki tüm operasyonlarına mail yollayarak, ölümüne ve ailesine...

28.07.2009 - 12:23 | MediaCat

Pepsi yönetimi, Michael Jackson’ın ölümünün ardından dünyadaki tüm operasyonlarına mail yollayarak, ölümüne ve ailesine saygı için Jackson’ı konu alacak herhangi bir tanıtım ve reklam çalışması istemediklerini duyurdu.

Pepsi gönderdiği mail’de, şu ifadelere yer verdi: “Michael Jackson ile işbirliğimiz 25 yıl önce gerçekleşti. Ailesi, arkadaşları ve hayranları için bu acı olaydan bir pazarlama fırsatı yaratmak istemiyoruz. Pepsi markası ve şirketi bu trajediyle ilgili herhangi bir proaktif çalışma yapmayacaktır. Michael Jackson’ın müziği bir jenerasyonun kendini ifade etmesine yardımcı oldu, herkes gibi biz de çok üzgünüz.”

Pepsi, Michael Jackson’la ilk anlaşmasını 1983’te imzaladı. 80’ler PepsiCo için de, Michael için de büyümenin ve gücün önemli olduğu dönemlerdi. PepsiCo rakiplerini geride bırakıp birinci olmak, Jackson ise solo kariyerini ileri noktaya taşıma peşindeydi.

En pahalı reklam

PepsiCo Michael Jackson anlaşmasının ilk sansasyonu, Jackson kardeşlere ödenen bedelin açıklanmasıyla oldu. PepsiCo – Michael Jackson işbirliği o zamana kadar bir ünlüyle yapılan en pahalı reklam anlaşması olarak tarihe geçti.

Diğer şirketlerin tünelin ucunda ışığı görmeden risk almak olarak gördükleri kampanya, aksini kanıtlayarak öngörüyle alınan riskin getirebileceği başarıyı gösterdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.