Pepsi imajını dans ettiriyor

İçecek devinin kutularındaki grafikler, yeni reklam kampanyası süresince sıklıkla yenilenecek.

01.11.2006 - 00:00 | MediaCat

Dünya devi sıfatını taşıyan markalar, özellikle de logoları ve sloganları ile akıllarımızda yer eder. Ancak Pepsi, ender görülen bir kampanyaya başlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yapan Pepsi yetkilileri, içecek devinin ‘Pepsi’yi Hisset’ isimli yeni kampanyası çerçevesinde kutu tasarımlarının her birkaç haftada bir değişeceğini belirtti.
“İçeceğimizin kutularına fazla alışmayın” diyen yetkililer, bunun daha agresif bir pazarlama yönteminin bir parçası olduğunu da ortaya koydu. Bu yeni ve dikkat çeken kampanya, Pepsi’nin tadına da yansıyacağa benziyor. Çünkü içecek devinin araştırmacıları, yine kampanya çerçevesinde farklı tatlandırıcılar ve aromalar kullanılarak geliştirdikleri Pepsi’leri de piyasaya sürecek.
Pepsi’nin bir diğer ideali ise son dönemlerde özellikle Amerika’da ortaya çıkan obezite-gazlı içecek ilişkisinden sıyrılmak. Pepsi Cola Güney Amerika CEO’su Dawn Hudson’ın sözleri de bunu onaylar nitelikte: “Bizi seçen insanlara, o çok sevdikleri baloncukları sağlıklı bir şekilde vermek istiyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.