Pepsi ile Beckham yollarını ayırıyor

10 yıldan beri birlikte iş ortaklığı sürdüren alkolsüz içki devi Pepsi ve ünlü futbol yıldızı David Beckham...

02.01.2009 - 11:43 | MediaCat

10 yıldan beri birlikte iş ortaklığı sürdüren alkolsüz içki devi Pepsi ve ünlü futbol yıldızı David Beckham iş ortaklığını sona erdirme kararı aldı.

Amerikadaki ekonomik kriz spor dünyasını da sarsmaya başladı. Amerikan Futbol Ligi (NFL) ve Amerikan Basketbol Ligi (NBA) bazı işten çıkarmalarda bulunuyor ve beyzbolda bütçeler dondurulurken, Arena Futbo Ligi 2009 sezonunu iptal etti.

Kurumsal sponsorlar ve reklamverenler harcamalarını oldukça idareli kullanmaya başladılar.

General Motors Corp promosyonel harcamalarını keserken, NFL’nin popüler Super Bowl şampiyonlar oyununda reklamlarını durdurdu. Mücadele içerisinde olan otomotiv şirketi, geçen ay içerisinde popüler golf oyuncusu Tiger Woods ile ilişkisini durdurmuştu.

Beckham, Pepsi’nin yıllarca reklamlarında kimi zaman bir kovboy, kimi zaman bir sörfçü, kimi zamanda bir gladyatör olarak yer aldı. Daily Mail gazetesinin haberine göre Beckham’ın senelik kontratı, Pepsi’ye 2 milyon pound’a mal oluyordu.

Ekonominin bozulmasının ve üçüncü çeyrek kar rakamlarının ardından Pepsi, tüm senenin harcamalarında kesintiye gitmeye başladı. Pepsi, daha önceki açıklamalarında ise 3300 çalışanı ile yollarını ayıracağını yani yüzde 1.8 işgücünü azaltacağını dile getirmiş böylece 3 yıl için 1.2 milyar dolar tasarruf edeceğini açıklamıştı.

Daha önceki yıllarda ise Pepsi, ünlü starlardan olan Michael Jackson ve Britney Spears ile yollarını ayırmıştı.

Beckham’ın Motorola ve Adidas ile işbirliği devam ediyor.

Kaynak: Herald Tribune

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.