MediaCat

Pepee dergisi satış rekoru kırdı, TRT’nin kasası doldu

TRT Çocuk’un en çok izlenen çizgi filmi Pepee, TRT’nin kasasını doldurdu. Pepee’nin adıyla çıkan derginin 6 aylık satış adedi 432 bin 252 olurken, satış gelirlerinin yüzde 40’ı TRT hesabına aktarıldı.

Pepee dergisi satış rekoru kırdı, TRT’nin kasası doldu

TÜRK çizgi film karakteri Pepee TRT’nin kasasını doldurdu. Pepee’nin adıyla çıkan derginin 6 aylık satış adedi 432 bin 252 olurken, bu derginin satış gelirlerinin yüzde 40’ı TRT hesabına aktarıldı. 2011 Kasım’a ait 3’üncü sayıdan 36 bin 953 lira gelir elde edildi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın TRT’nin dergileri ile ilgili verdiği soru önergesini cevapladı.

Dergiden sağlanan gelire dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “2011 Kasım ayına ait 3’üncü sayıdan elde edilen 36 bin 953 lira gelir kurum hesabına aktarılmıştır. TRT Çocuk Dergisi’nin ise 17 aylık satış adedi toplam 295 bin 257’yi bulmuş olup bu derginin aylık satışlarının 22 bin adedi geçmesi halinde satış gelirinin yüzde 40’ı kurum hesabına aktarılacaktır.”

Pepee için bütçemiz yok

Arınç, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın TRT’nin dergileri ile ilgili verdiği soru önergesini şöyle yanıtladı: “TRT tarafından ‘TRT Aylık Radyo Televizyon Dergisi’, ‘TRT Çocuk Dergisi’ ve ‘Pepee Dergisi’ adı altında üç adet dergi çıkarılmaktadır. TRT Aylık Radyo Televizyon Dergisi’nin yıllık bütçesi 94 bin 656 lira olup, derginin basım işlemleri Sistem Ofset tarafından yapılmaktadır. TRT Çocuk Dergisi ve Pepee Dergisi ise TRT Çocuk Kanal Koordinatörlüğü gözetiminde çıkarılmaktadır. Bu dergiler için bütçe ayrılmamakta olup, TRT Çocuk Dergisi Cordoba Ltd. Şti. tarafından, Pepee Dergisi ise Düş Yeri Yapım Yayın San.ve Tic.Ltd.Şti. tarafından bastırılmaktadır.”

(Kaynak: Hürriyet )
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.