MediaCat

Pembe Top Bensu Soral’ın ellerinde

Pembe Top Sahada projesinin bu yılki gönüllü destekçisi Bensu Soral.

Pembe Top Bensu Soral’ın ellerinde

Her sekiz kadından birini etkileyen meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü işbirliğiyle hayata geçirilen Pembe Top Sahada projesinin bu yılki gönüllü destekçisi Bensu Soral oldu.

Meme kanserinde erken tanının sembolü haline gelen Pembe Top, 4 Ekim’de Anadolu Efes SK’nın FC Barcelona Lassa ie oynayacağı Turkish Airlines EuroLeague maçında Bensu Soral’ın elinde olacak. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak maç, Bensu Soral’ın Pembe Topl’la yapacağı hava atışıyla başlayacak.

Projenin bir diğer destekçisi Tamer Yılmaz’a Pembe Top’la poz veren Bensu Soral, “En yaygın kadın kanseri olan meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor ve bunu sağlayabilmek için yılda bir kez doktor kontrolüne gitmek yeterli oluyor. Bazen hayatımız ve sağlığımız için çok basit ama hayati olan adımları atlıyoruz. Kadınların sağlıkları için adım atmalarına destek olmak ve bu farkındalık mücadelesinde yer almak benim için çok değerli” dedi. Soral, Türkiye’deki tüm kadınların bu çağrıyı duymaları ve yılda bir kez doktor kontrolü yaptırmayı bir sağlık rutini haline getirmeleri temennisinde bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.