MediaCat

Pembe kediciği gördünüz mü?

Direksiyon başında yanıtlamak yasak.

Pembe kediciği gördünüz mü?

Birleşik Krallık Ulaştırma Departmanı’nın insanları yol güvenliği hakkında bilgilendirmek ve trafik kazalarını azaltmak için çalışmalar yürüten oluşumu THINK!, direksiyon başında cep telefonu kullanımı hakkında genç sürücüleri bilinçlendirmek için yeni bir reklam filmi yayınladı.

Pharrell Williams’ın “Happy” şarkısına çektikleri video klip ile ünlenen We Are From LA ikilisinin yönetmenliğini yaptığı ve Aphex Twin’in 1999 yılında yayınlanan “Windowlicker” şarkısının eşlik ettiği film, 2,3 saniyelik hızlandırılmış bir cadde görünümünün ardından “Pembe kediciği gördünüz mü?” sorusu ile başlıyor. Kamera çöp torbalarından basketbol topuna, taburelerden vitrin yazılarına kadar türlü objelerin pembe renklere büründüğü cadde boyunca ilerlerken, çerçeveye sonradan dahil olan aracın sürücüsü cep telefonunda pembe kediciğe bakarken görülüyor. Böylece saatte 30 mil hızla ilerleyen bir araçta 2,3 saniye kadar kısa bir sürede sürücülerin neleri gözden kaçırabileceği vurgulanıyor ve sürücülerden direksiyon başında telefonlarından uzak durmaları öğütleniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.