MediaCat

Felis’ten benim seçtiklerim

Yorucu bir yılı geride bırakıyoruz. Yorucu ve yıpratıcı. Her anlamda. Bir yandan ekonomik durgunluk, diğer yandan ülkede yaşanan kaos ortamı ister istemez iş dünyasındaki karamsarlığı tetikledi.

Felis’ten benim seçtiklerim

Bu yıl Brand Week Istanbul ve Felis Ödülleri törenlerini çok zor koşullarda yaptık. Özellikle Brand Week’e gelen yabancı konuşmacıları son ana kadar kaybetmemek için çok çaba harcadık. Ülkemizin algısının, konumlandırmasının yaşadığı hızlı değişimi herkesin düşünmesi gerekiyor. Suriye, Irak, Pakistan vb. ülkelerin ligine düşmek endişe verici. Siz ne kadar iyi bir iş yaparsanız yapın, ülkenizin algısı, konumu belirleyici. Bu sene enerjimizin büyük kısmını Türkiye’nin, İstanbul’un ne kadar güvenli bir yer olduğunu, başlarına bir şey gelmeyeceğini anlatmaya çalışarak harcadık. Neyse ki büyük kayıplar yaşamadan, herkesi ikna ederek iyi bir etkinlik deneyimi yaşattık. Hem katılımcılarımıza hem konuşmacılarımıza…

Şunu da açık şekilde gördük ki konuşmacılarımızın endişesi buraya gelene kadardı. Geldikten sonra ne kadar da dünya çapında bir etkinlik yaptığımızı ve gelecek yıllarda tekrar gelmek istediklerini belirtmeden geçemediler.

Felis’te tarihî rekor

Kasım ayı bizim iki heyecanı birlikte yaşadığımız bir ay. Bir yandan Brand Week’te “Etki” üzerine ilham verici bir hafta geçirirken, diğer yandan Ekim ayı boyunca bizi meşgul eden Felis Ödülleri’nin en tatlı anı, ödül törenlerini gerçekleştirdik.

Felis bu yıl Türk reklam tarihinde en fazla projenin başvurduğu yarışma oldu ve tarihî bir rekor kırdı: Tam 3006 proje yarıştı. Bu şu ana kadar Türkiye’de gerçekleştirilen reklam yarışmalarındaki en yüksek sayı. 3006 projeyi dokuz jüri başkanı moderatörlüğünde yaklaşık 200 kişilik bir jüri değerlendirdi. Tam bir dayanışma içerisinde muhteşem ekiplerle çalıştık. Medya ve PR Bölümlerinde bu yıl büyük ödül verildi. Ancak Açıkhava, Basın, Film, Radyo Bölümleri ile Dijital ve Mobil Bölümlerde büyük ödül verilmedi. Özellikle Dijital Bölüm’deki jüri başkanı ve üyeleri uzunca bir süre tartıştıktan sonra bu kararı aldılar. Çünkü büyük ödül verilecek projenin sektörün ufkunu açması gerektiğini düşündüler. 2016’da her ne kadar fazla proje gerçekleştirilmiş olsa da yeterince büyük bir projenin hayata geçirilemediğine karar verdiler.

Benim yıldızlarım

11 yıldır Felis jürilerinin hemen hemen hepsine katıldım. Felis sektörün yıllık trendlerini görmek için en uygun yer. Bu sene benim favorim 10 projeyi sizin için seçtim. İşte benim yıldızlarım…

1. Yeniden Gidersin

Felis Skoru: 8 Felis, 8 Başarı
Ürün: Meyhanedeyiz.biz
Reklamveren: Overteam
Ajans: BLAB

Meyhane kültürünü korumak amacıyla hayata geçmiş bir proje Yeniden Gidersin. Meyhaneye neden gidersin sorusunun cevabı aranmış bu kampanyada. Sonuçta meyhaneye gitmek için çok sebep olduğuna karar verilmiş. Kötü bir şey olmuşsa unutmak… İyi bir şey olmuşsa kutlamak… Ve hiçbir şey olmamışsa eğer, bir şey olması için gitmek…

Nejat İşler’in muhteşem sesiyle adeta şiir tadında bir metin. Oldukça yüksek bir organik yayılma başarısı ve bu senenin en etkileyici, en çok ödül alan projelerinden biri.

Yaratıcı Fikir/Stratejik Planlama: BLAB
Yönetmen: Bahadır Karataş
Görüntü Yönetmeni: Özgür Eken
Müzik: Ömer Ahunbay
Prodüksiyon: Filmpark
Post Prodüksiyon: Sinefekt

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.