MediaCat

Pekin’den Paris’e eğitime destek serüveni

Pekin’den başlayarak 37 gün sonra Paris’te sona erecek olan cesaret ve dayanıklılık yarışı Pekin-Paris Rallisi’nde…

Pekin’den Paris’e eğitime destek serüveni

Pekin’den başlayarak 37 gün sonra Paris’te sona erecek olan cesaret ve dayanıklılık yarışı
Pekin-Paris Rallisi’nde ilk kez bir Türk otomobili yarışıyor; Gönüllerin Şampiyonu Anadol, Toplum Gönüllüsü gençlere burs desteği sağlamak için Pasifik’ten Atlantik’e yol alıyor!

Pekin’den başlayıp Moğolistan, Gobi Çölü, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, İran, Türkiye, Yunanistan ve İtalya’dan geçerek Paris’te tamamlanacak olan uluslararası klasik otomobil dayanıklılık yarışı “Peking to Paris 2010”a ilk defa bir Türk takımı katılıyor. 37 gün sürecek olan 15.000 kilometrelik zorlu yarışta Türkiye’yi, Ahmet Öngün ve Erdal Tokcan ikilisi, Türk otomotiv sanayinin öncüsü olan ve OTOSAN’ın 1967’de ürettiği 371 şasi numaralı Anadol A1 ile temsil ediyor.

Pekin-Paris Rallisi heyecan verici bir yarıştan öte bir sosyal sorumluluk projesi. Ülker’in ana sponsorluğunda; Ford Otosan, Pressan, Çetaş, Eresinler, Otokoç, Adios, Akbank, Akkök, Blackout, Borusan Holding, Calyon Bank, Claude Nahum, Deniz Bank, Dominos Pizza, Eczacıbaşı, Finans Bank, Garanti Bankası, İş Bankası, Karadeniz Holding, Kumport, Lassa, Migros, Pegasus, TAV, Alcatel-Lucent, Remondis ve Şişecam sponsorluğunda gerçekleşen proje kapsamında elde edilen sponsorluk gelirlerinin ve bağışların tamamı Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) bağışlanıyor.

Proje kapsamında ihtiyaç sahibi ve başarılı olan 17-25 yaş arası üniversite öğrencisi gençler öğrenimleri boyunca burs ile desteklenecek. Proje kapsamında geliştirilen olan sponsorluklar doğrultusunda 50 üniversite öğrencisinin TOG Gençlik Bursları ile desteklenmesi, bireysel bağışlardan sağlanacak olan gelirlerle birlikte toplamda 250 gence burs verilmesi hedefleniyor.

Siz de 4555’e BURS yazarak ya da boş mesaj göndererek, 10 TL katkıda bulunabilir ve bir gencin daha hayatında fark yaratabilirsiniz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan burs alan öğrenciler hafta da en az 4 saat olmak üzere ayda en az 16 saat veya yılda toplam 16 iş günü gönüllü olarak Toplum Gönüllüleri projelerinde topluma hizmet sunmakla sorumludurlar.

Bu doğrultuda sizlerin desteği ve katkılarıyla bir taraftan gençlerin öğrenim masraflarına katkı sağlanacak, diğer taraftan gençler aktif yurttaşlığa ve gönüllü faaliyetlere yönlendirilecek.

4555’e BURS yaz gönder, 10 TL ile Eğitime Yol Ver!
*Her mesaj Turkcell ve Avea aboneleri için 2 (iki) SMS, Vodafone aboneleri için 1 (bir) SMS bedeli ile ücretlendirilecektir.

Yarış ile ilgili haberleri takip etmek için:
www.pekindenparise.com
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=101452889905815

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.