MediaCat

Pegasus Windsurf Ligi sponsoru

Pegasus Hava Yolları, Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile 2011 yılında Türkiye Windsurf Ligi’ni düzenliyor.

Pegasus Windsurf Ligi sponsoru

Pegasus Hava Yolları, Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile 2011 yılında Türkiye Windsurf Ligi’ni düzenliyor.

Pegasus Hava Yolları, 5 yıldır Windsurf’e verdiği desteği yeni bir boyuta taşıyarak, Türkiye’de kurulan Windsurf Ligi’ne sponsor oldu. Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl kurulan, 7 il ve 16 farklı kulübü temsilen 89 erkek 18 kadın ulusal sporcunun yarışacağı lig, Pegasus Windsurf Lig’i olarak anılacak.

Pegasus Windsurf Ligi’nin kuruluş anlaşması Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre ile Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat arasında imzalandı. İmza töreninde konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre, Türkiye Yelken Federasyonu olarak yelken sporunun gelişimi ve geniş kitlelere ulaşması için birçok yatırım ve çalışma içerisindeyiz. Bu yıl ilk defa uygulamaya koyacağımız Windsurf Ligi ile amacımız hem kamuoyunda hem de medyada surf sporunun daha iyi algılanmasını ve geniş kitlelerce kolayca takip edilmesini sağlamak. Dünyada ve Türkiye’de ilk kez uygulamaya konulacak olan lig formatı ile Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerini dolaşan 5 ayaklı bir format yarattık. Lig sonunda windsurf slalom kategorisinde Türkiye Şampiyonları belirlenecek. Pegasus Hava Yolları’nın surf sporuna verdiği desteği Windsurf Türkiye Ligi ile devam ettirmesi son derece sevindirici. Uzun yıllar sürecek bir işbirliği olmasını diliyor ve tüm yelken ve spor camiasına uğurlu olsun diyorum. dedi.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat da, “Türkiye’de havacılığı değiştirdiğimiz gibi spor başta olmak üzere birçok alanda değişimi başlatmak Pegasus Kültürü’nün misyonudur. Bu amaçla 5 yıldır Dünya Kupası bazında sponsorluk desteği verdiğimiz windsurf liginin kuruluşu, bizim için yeni bir değişim sürecine öncülük etme imkânını doğurdu. Bugün attığımız imza ile sadece Türkiye’de değil, dünyada ilk kez windsurf liginin kurulmasına öncülük etmiş oluyoruz. Pegasus Windsurf Ligi’nin tüm spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Pegasus Windsurf Ligi 27 Mayıs 2011’de başlıyor

Türkiye’de 5 farklı bölgede düzenlenecek yarışlar ile gerçekleşecek Pegasus Windsurf Ligi,  27 Mayıs’ta Alaçatı Belediyesi’nin destekleri ile Çağla Kubat Windsurf Academy’de ilk ayak yarışları ile start alacak.

Pegasus Windsurf Ligi’nde; Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Kadın ve Master Erkek sınıflarında Türkiye Şampiyonları belirlenecek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.