MediaCat

Pegasus Hava Yolları’nda üst düzey görev değişikliği

Şirketin yönetim kurulu başkanlığına yeni bir isim getirildi.

Pegasus Hava Yolları’nda üst düzey görev değişikliği

Pegasus Hava Yolları’nda üst düzey bir görev değişikliği gerçekleşti. Son 1 yıldır Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Mehmet T. Nane, yönetim kurulunun aldığı kararla şirketin yeni yönetim kurulu başkanı seçildi. Nane, koltuğu, görevi 17 senedir üstlenen Ali Sabancı’dan devraldı.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Mehmet T. Nane, iş hayatına 1988’de başladı. 1997 yılına kadar sırasıyla Türkiye Emlak Bankası, Demirbank ve Demir Yatırım’da çeşitli birimlerde görev aldı. 1997 yılında katıldığı Sabancı Grubu bünyesinde 2005 yılına kadar planlama, iş geliştirme dairesi başkan yardımcılığı, perakendecilik grubu direktörlüğü ve Sabancı Holding Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2000-2005 yılları arasında Teknosa Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, 2005-2013 yılları arasında Teknosa Genel Müdürlüğü ve 2013-2016 yılları arasında CarrefourSA Genel Müdürlüğü yaptı. 2016’dan bu yana beri Pegasus Hava Yolları çatısı altında çalışan Nane, altı yıl boyunca CEO olarak görev yaptıktan sonra geçtiğimiz yılın mart ayında şirketin yönetim kurulu başkan vekilliğine atandı.

Yanındayız Derneği ve Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) Kurucu Üyesi olan Mehmet T. Nane, aynı zamanda Professional Women Network (PWN) İstanbul’un oluşturduğu Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekleyen CEO’lar Manifestosu kapsamında PWN Eşitlik Elçileri arasına katıldı. Nane, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Yönetim Kurulu ile İcra Kurulu Başkanlığı, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine de devam ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.