Peak Games’e 5 milyon dolarlık yatırım

Peak Games, Avrupa yatırım şirketlerinden Earlybird Venture Capital’dan aldığı 5 milyon dolarlık yatırımla kuruluşundan yalnızca 6 ay geçmesine rağmen toplamda 7,5 milyon dolar yatırıma ulaşmış oldu.

07.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Peak Games, Avrupa yatırım şirketlerinden Earlybird Venture Capital’dan aldığı 5 milyon dolarlık yatırımla kuruluşundan yalnızca 6 ay geçmesine rağmen toplamda 7,5 milyon dolar yatırıma ulaşmış oldu. Okey, Komşu Çiftlik ve İkon Kız gibi popüler sosyal oyunlarla ayda 10 milyonun üzerinde kullanıcıyı platformunda buluşturan Peak Games yerel ihtiyaçlara ve kültürlere özel oyun geliştiriyor.

Earlybird Venture Capital, Peak Games’e 5 milyon dolarlık yatırım yaptı. Risk sermayesi şirketi Hummingbird Ventures ve Evren Üçok ile Demet Mutlu gibi melek yatırımcılardan daha önce 2,5 milyon dolar tutarında yatırım almış olan Peak Games, bu gelişme ile kuruluşundan itibaren geçen yalnızca 6 aylık süre içerisinde 7,5 milyon dolar fon almış oldu.

Sidar Şahin tarafından kurulan Peak Games 2010’da faaliyetlerine başladı. Şirket günlük 2 milyon aktif kullanıcı sayısı ile, etkin kullanıcı bazında (AppData verilerine göre) küresel sosyal oyun pazarında dünyanın en büyük 10. şirketi konumuna yükselmiş durumda.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.