Pazarlama dünyasının ilk meta ajansı STANDBY ME

STANDBY ME'nin hedefi, metaverse & multiverse evrenleri için yaratıcı, ekonomik, ekolojik projeler ve ürünler üretip kategorinin zenginleşmesine ve pazarlama dünyasının dönüşümüne somut katkıda bulunmak.

Advertorial 09.12.2021 - 11:02 | MediaCat

STANDBY ME, pazarlama ve iletişimdeki hikâyelerin izlenmekten yaşanmaya, anlatmaktan da tasarlanmaya dönüşeceği süreçte “yaratıcı ekonomi”nin dönüştüren güç olacağına inanıyor. Metaverse & multiverse evrenleri için yaratıcı, ekonomik, ekolojik projeler ve ürünler üretip kategorinin zenginleşmesine ve pazarlama dünyasının dönüşümüne somut katkıda bulunmayı hedefliyor.

STANDBY Ajans Başkanı Can Yurdakul: “Metaverse evreninin markalar ve yatırımcılar tarafından bu kadar hızlı reaksiyon alması, bizleri, ortağımız ILLUSORR’u ve global danışmanlarımızı oldukça mutlu etti. Bizler kadar cesur bu yapılar ve insanlarına çok teşekkür ederiz.”

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin ilk metaverse ajansı lansmanını yapan STANDBY ME, lansman sonrasındaki ilk temaslar ve görüşlerden oldukça memnun. Ajans Başkanı Can Yurdakul, sektörel olarak ilk teması, “Çoğunluk için kavram olarak da yatırım olarak da oldukça soyut bulunan, konuşulması heyecan verici olsa kurgulanması için erken görülen ve Türkiye pazarında geç adapte olunacağı düşünülen metaverse evreninin markalar ve yatırımcılar tarafından bu kadar hızlı reaksiyon alması, bizleri, ortağımız ILLUSORR’u ve global danışmanlarımızı oldukça mutlu etti. Bizler kadar cesur bu yapılar ve insanlarına çok teşekkür ederiz” şeklinde yorumladı.

STANDBY Ajans Başkanı Can Yurdakul

İlk meta ajansının oyun planı

Günlük hayatımızda “çevrimiçi” kavramı artık durum bildirisinden öte, psikomotor bir davranışı tanımlar hale geldi. Hayatımızın son çeyreği bir kavram ve teknolojinin nasıl bir davranış şekli haline geldiğini özümsemekle ya da buna şaşırmakla geçti. Her çağ kendi kavramlarını yaratır. Bu kavramlar, o çağın insanlarının ihtiyaçları doğrultusunda oluşur. Kavramları ise sanılanın aksine araçlar değil aygıtlar oluşturur. Son aylarda en çok konuştuğumuz ve çağı değiştiren metaverse kavramında da olduğu gibi… Metaverse fiziksel ve dijital kişiliklerimizin, mekânlarımızın, ticaretimizin, eğlencemizin harmanlanabildiği bir birleşik gerçeklik. Buna “yeni gerçeklik” demek şu günlerde biraz iddialı olsa da yakın gelecekte o da bir psikomotor haline gelecek.

“Meta agency” kavramı sadece metaverse evreninde karşılaşacağımız bir olgu olmayacak, öncesi ve sonrasında insan ve iletişim arasındaki bağıntının ana kodu haline gelecek

Meta, açık kaynaklı ve geliştirilebilen bir veri deposudur. Bu bize birbirleriyle bağlantılı sonsuz veri ve o verilerden oluşan dünyalar arasında anlık şekilde sonsuz geçiş imkânı sağlıyor. Bu sebeple “meta agency” kavramı sadece metaverse evreninde karşılaşacağımız bir olgu olmayacak, öncesi ve sonrasında insan ve iletişim arasındaki bağıntının ana kodu haline gelecek. İşte tam da bu ana kodun iletişime olan izdüşümünden yola çıkarak ‘‘ME’’ çağının başlangıcından ilham alarak STANDBY ME’yi oluşturduk. Ve “meta agency” kavramıyla sektöre global çapta yepyeni bir yaklaşım getirdik.

STANDBY ME olarak markaların ve tüketicilerin metaverse evrenine geçiş süreçlerini oluşturacak makro projelerle serüvenimize başlıyoruz. Ekosistemin oluşmasına somut katkıda bulunarak marketing dünyasının blockchain tabanlı ve Web 3.0’a dönüşümünde rasyonel faydalar sağlayacağız. Kısa süre içerisinde sitemizi metaverse altyapısıyla yayınlayarak, markalar ve son tüketicilerin metaverse’ün ilk somut adımlarını deneyimlemesine olanak sağlayacağız.

Biz markalarımıza halihazırda beklenen süreç içerisinde (metaverse’te) nasıl konumlanmaları ve yatırım yapmaları gerektiğine dair fikirler sunmaktan öte, onların metaverse altyapılarını ve topluluklarını oluşturmalarına imkân sağlayabiliyoruz

Önümüzdeki günlerde ‘‘metaverse ajansı’’ tanımıyla hizmetlerini sektöre duyuracak pek çok ajans haberiyle karşılaşacağız. Hem global hem de lokal rakiplerimizden bizi ayrıştıracak en temel imkân, ILLUSORR adıyla yıllardır meta kavramına yatırım ve çalışmalar yapan yaratıcı partnerimiz ile yaptığımız işbirliği ve onların dünyada ilk kez oluşturduğu dizayn odaklı, blockchain altyapılı metaverse evreni. Yani biz markalarımıza halihazırda beklenen süreç içerisinde nasıl konumlanmaları ve yatırım yapmaları gerektiğine dair fikirler sunmaktan öte, onların metaverse altyapılarını ve topluluklarını oluşturmalarına imkân sağlayabiliyoruz. Bu noktada ise hem global hem de önümüzdeki günlerde hayata gözlerini açacak lokal rakiplerimizden ayrışıyoruz.

Global bir girişim olarak STANDBY ME’nin merkezini Londra’da açtık

Bağımsız bir ajans olmayı ileriye taşıyarak, global bir girişim olarak STANDBY ME’nin merkezini Londra’da açtık. Hedefimiz global çapta “meta agency” kavramının kurallarını koymak olacak. Metaverse ve multiverse evrenleri arasında “yaratıcılık”’ ve “iletişim” dönüşümünün sınırlarını aşmak ana hedefimizi oluşturacak. İngiltere ile başladığımız süreçte ilerleyen dönemde dünyanın pek çok merkezinde olacağız.

Kurumsal ve sektörel hedeflerimizi iki evreye ayırdık

STANDBY ME olarak kurumsal ve sektörel hedeflerimizi iki evreye ayırdık. İlk evrede markalarımıza ve yatırımcılarımıza markalı meta deneyim tasarımı, NFT üretimi & pazarlaması, avatar/item oluşturma & danışmanlığı, topluluk evrenleri oluşturma & yönetimi, metaofis tasarımı & yönetimi gibi hizmetler sunuyoruz. İkinci evrede ise metaverse yatırım danışmanlığı, merkeziyetsiz iş modeli tasarımı; coin, token üretimi & finansal danışmanlık gibi servisler vermeye de başlayacağız. 2022 son çeyrekte ikinci evre hizmetlerimizi hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Önümüzdeki dönemde NFT toplulukları ve platformları için de farklı bir yaklaşım geliştireceğiz

Bugünlerde geleceğin yatırım aracı ya da topluluk yönetiminin yeni formu olarak adlandırılan NFT toplulukları ve platformları için de farklı bir yaklaşım geliştireceğiz. Yaratıcıların ve yatırımcıların, özellikle 2021 yılında en hızlı adapte oldukları kavram olan NFT pazarının önü oldukça açık. Adaptasyonun yoğunlukla devam ettiği bu kategoride dinamiklerin daha da “mass” bir algıya entegre olmasını sağlayacak çalışmalarımız çok yakında sektörde yerini alacak. Toplulukların öne çıkmasını ve bireysel olarak yaratıcı/yatırımcıların güçbirliği oluşturmasını sağlayacak projemiz aracılığıyla ‘’ME’’ çağının NFT yansımalarına hep birlikte şahit olacağız.

Özgün bir coin projesiyle blockchain tabanlı finans dünyasında da yer alacağız

Özellikle son yıllarda Türkiye halkının benimsediği, dünyadaki finansal dengeleri değiştiren bir oyuncu olarak kendini kanıtlayan blockchain tabanlı finans dünyası için de özgün bir coin projesine hazırlanıyoruz. Bu kategoride farklı fırsatlar ve faydalar sağlamak için Ar-Ge’miz iki yıldır çalışıyor. Yakın gelecekte özgün bir coin projesiyle blockchain dünyasında yer alacağız. Markalarımız ve müstakbel markalarımızı bu süreçte çok heyecanlandıracak atılımlarda bulunuyoruz. Değer yatırımı kavramına yeni bir soluk getirmek için yatırımcılarımız, ortaklarımız ve markalarımızla işbirliği içinde çalışmaya devam ediyoruz.

White paper’ımız pek yakında yayında…

Tüm projelerimizin temellerini, rasyonellerini, hedeflerini ve yatırım imkânlarını deklare edeceğimiz white paper’ımızı çok yakında tüm mecralarda yayınlayacağız. İlerleyen yıllarda trilyonlarca dolar değerine erişecek bu pazarda gücün birlikten doğduğuna inanıyoruz. Bu gücü bize inanan, bizlerle birlikte üreten, yatırım yapan ve cesurca hareket eden paydaşlarla daha da artıracağımızı biliyoruz.

Can Yurdakul: “2022 yılı hem bizler hem de sektör için oldukça heyecan verici bir yıl olacak! Ekibimizin birbirinden farklı yeteneklere sahip üyeleriyle sizleri tanıştırmak bizleri çok mutlu edecek.”

Partnerimiz ILLUSORR, global danışmanlarımız ve ekibimizin çalışmaları doğrultusunda 2022 yılı hem bizler hem de sektör için oldukça heyecan verici bir yıl olacak! Ekibimizin birbirinden farklı yeteneklere sahip üyeleriyle sizleri tanıştırmak bizleri çok mutlu edecek.’’

www.standbyme.agency

info@standby.agency

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.