Pazar araştırmasında son trendler tartışıldı

Ipsos KMG'nin 26 Şubat Perşembe günü Çırağan Sarayı'nda düzenlediği 'Araştırmada Yenilikler' konferansında...

04.03.2009 - 10:57 | MediaCat

Ipsos KMG’nin 26 Şubat Perşembe günü Çırağan Sarayı’nda düzenlediği ‘Araştırmada Yenilikler’ konferansında Ipsos grubuna bağlı önemli birçok yönetici araştırma sektöründeki en son yenilikleri katılımcılarla paylaştılar. Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır’ın başkanlığında gerçekleşen konferansta pazar ve pazarlama araştırmalarında sektörün geldiği son nokta değerlendirildi.

Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır’ın yanı sıra konferansa: Ipsos Alışveriş ve Perakendecilik Dünya Başkanı Gill Aitchison, Global Ürün Geliştirme Merkezi Başkan Yardımcısı Jeff Jacobs, Ipsos Understanding UnLimited Eşbaşkanı ve Kurucu Ortağı Dennie Patton, Ipsos ASI Global Ürün Direktörü John Hallward ile Ipsos KMG Tüketici Panelleri ve Medya Koordinatörü Kıvanç Bilgeman ve Ipsos KMG Sadakat Araştırmaları Koordinatörü Sidar Gedik de konuşmacı olarak katıldı.

Klasik araştırma tekniklerinin teknolojik gelişmeler neticesinde ne tür değişimlerle desteklenerek daha iyi sonuçlar alındığından bahseden Ipsos Alışveriş ve Perakendecilik Dünya Başkanı Gill Aitchison, “Bugün sabit göz kamerası ve odaklanma teknikleriyle klasik araştırma metotlarını destekleyerek çok daha ileri sonuçlar alarak tüketicinin tercih sebeplerini müşterilerimize daha kesin verilerle sunabiliyoruz. Bunun yanı sıra gelişmiş teknolojiyi kullanarak simulasyon ortamları oluşturup tüketicinin karar verme aşamasında zihnindeki sıralamaları saptayabiliyoruz ve bu sayede ürünlerin ne tür sebeplerle tercih edilip edilmediğini anlamamız adına önemli veriler elde edebiliyoruz. Yakın gelecekte bu araştırma metotları çok daha ileriye gidecek ve tüketiciyi anlamak adına çok büyük ilerlemeler kaydedeceğiz” dedi.

Bunu dışında Ipsos Global Ürün Geliştirme Merkezi Başkan Yardımcısı Jeff Jacobs, pazara giriş kararlarında riski azaltan araştırmalardaki gelişmeleri aktardı. Doğru kararlar için gelişen geleceği tahmin sistemlerini katılımcılarla paylaştı. Satın alma niyetinin bir değişken olarak neden etkisizleştiği ve hangi yaklaşımla değiştirilmesi gerektiği konusuna değindi.

Ipsos ASI Global Ürün Direktörü John Hallward, duyguların marka tercihlerini nasıl etkilediği ve duygusal tepkinin nasıl ölçülebileceğini anlattı. Pazarlama iletişiminin bir bütün olarak etkinliğinin nasıl izlenebileceği konusunda bilgiler verdi.

Ipsos KMG Tüketici Panelleri ve Medya Koordinatörü Kıvanç Bilgeman, Hane Tüketim Paneli bünyesinde yürütülen gelir grupları çalışmasının sonuçlarını paylaştı. Gelir Grupları ile Sosyal Statü Gruplarının ne kadar örtüşüp ne kadar ayrıştığı, gelir gruplarına göre tüketimde hangi tür farklılıkların yaşandığını aktardı.

Konferansa başkanlık eden Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır ise “Ürünler giderek birbirine benziyor hatta hizmetler de, günümüzde müşteri daha zor sadık oluyor ve daha kolay terk ediyor. Böyle bir ortamda Ipsos KMG olarak bu değişimi yakından takip ederek müşterilerimize en doğru veriyi en doğru analizle verme çabası içerisindeyiz. Teknolojiyi en etkin biçimde kullanarak ürün-hizmet ve iletişim fırsatlarını erken anlayacak sistemler, pazar geleceğini – potansiyelini tahmin edecek kolay teknikler ve iç görü üretme yeteneğimizi geliştirerek müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak tüketiciyi daha iyi anlamalarına destek oluyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.