MediaCat

“Teknolojiden de bahsetse içerik insanı esas alır”

Ann Handley Marketing Forum’daydı.

“Teknolojiden de bahsetse içerik insanı esas alır”

MediaCat Marketing Forum 2012, MarketingProfs İçerik Editörü Stratejist Ann Handley’i ağırladı.

Handley, ‘Sıkıcı olmayın, hikâye anlatın: İşinizi değiştirmenizin yolu içerikten geçiyor’ başlıklı konuşmasında içerik editörü olarak kariyeri boyunca öğrendiği en önemli şeyin, içeriğin hikâye anlatımı değil, bir hikâyenin iyi anlatılması olduğunu söyledi.

İyi bir içeriğin marka değerlerimizde – yani kimliğimizde – var olduğunu, fakat içeriğin hitap ettiği kesimle ilgili olması gerektiğini belirten Handley, bunun aynı zamanda ulaşılabilir olup anlamlı bir şekilde ifade edilmesinin de önemine değindi ve ekledi, “Paylaşılan, teknolojiye dayalı bir içerik bile olsa her hikâye insanı esas alır.”

Artık geride bıraktığımız “emret ve kontrol et” pazarlamacılığının en fazla bütçeye sahip olanın kazandığı bir dünya yarattığını, bugünün dünyasında ise çok daha fazla bileşen olduğunu söyleyen Handley, “Artık tüketici, markanın sahibi.” dedi.

Handley sözlerini şöyle sürdürdü: “İçeriğe dayalı pazarlamada yöntem ne ‘bunu görev bellemek’ ne de mecralar. Yöntem zihniyetinizdir, yaklaşımınızdır.

Hikâyenizi anlatan içerik yaratmanın 5 kuralı:

  1. Hikâyeniz sizi değil, müşterileriniz için ne yaptığınızı anlatsın.
  2. Hitap ettiğiniz toplulukları marka aktivitelerinize dahil edin. İnsanlara deneyimlerini paylaşacak ortamlar oluşturun, onların birbirleriyle etkileşim içinde olmasını sağlayın.
  3. Kendinizi uzun vadeli stratejilere hazırlayın, kısa vadeli düşünmeyin.
  4. İçeriğin malzemesi her yerdedir. Etrafınıza bakın.
  5. Risk alın.
  6. Beklenmedik fikirlerle ortaya çıkın, şaşırtın.”

Handley, başarıya ulaşmada, içerikten sonra veri takibinin geldiğini söyledi. “Markanızı yönetmek için verilere önem verin. Hatalarınız elbette olacaktır, ama hatalarınızla muhteşemsiniz” diyen Handley, cümlesini İngilizce’deki flaw (hata) ve awesome (muhteşem) kelimelerinden yarattığı “flawsome” tanımıyla tamamladı.

Handley’nin ‘insanı’ temel alan içeriğe dair paylaştığı örnek videoyu izlemek için tıklayınız.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.