MediaCat

Paylaşarak iyileşmek

OMO, deprem bölgesindeki çocukların duygusal ihtiyaçlarına destek olmak için Paylaş Büyüsün platformu ile birlikte geliştirilen “Paylaşmak Güzeldir” rehberlik projesini başlatıyor.

OMO, 2022 yılında başlattığı ve 6 Şubat depremlerinden sonra bölgeye yönlendirdiği OMO Çocuk Parkları projesi ile çocukları oyunun iyileştirici gücü ile buluşturmaya devam ediyor. Marka, öte yandan afet sonrası çocukların duygusal ihtiyaçlarına destek olmak için Paylaş Büyüsün platformu ile birlikte geliştirilen “Paylaşmak Güzeldir” rehberlik projesini başlatıyor.

Paylaşmak Güzeldir projesi, afetten etkilenen çocukların kaygı, korku gibi duygu durumlarını daha iyi anlamaları, gözlemler yapabilmeleri, doğru yaklaşımlar geliştirebilmeleri için eğitmen ve ebeveynlere uzmanlarca geliştirilen bir kaynak sunuyor. Vakalara, yazılı ve video içeriklerden oluşan Paylaşmak Güzeldir rehber içeriklerine paylasbuyusun.com adresinden ve platformun sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

Paylaşmak Güzeldir projesine ilişkin açıklamalarda bulunan Çocuk ve Ergen Psikiyatrı Dr. Yankı Yazgan, “Çocukların kaygılarını, üzüntülerini, korkularını anlamak ve paylaşmak onların gelişim ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı ve desteklememizi sağlar. Bu saptama bizi harekete geçirdi: Yetişkinlerin çocukların duygu dünyasını daha iyi anlaması, paylaşması ve desteklemesi için ‘Paylaşmak Güzeldir’ projesini, Paylaş Büyüsün ve OMO ile birlikte hayata geçiriyoruz. Özellikle çocukların ruhsal yaşantılarında farklı sonuçlar yaratan 6 Şubat depremlerinin ardından, başta anne babalar ve öğretmenler olmak üzere yetişkinlerin çocukların duygu dünyalarıyla ilgili farkındalıklarını artırmayı amaçlıyoruz. paylasbuyusun.com ekibinden uzmanlarla birlikte, çocukların ruh sağlığı ve gelişimleri için ihtiyaç duydukları desteği sağlayan, deneyim ve bilgiyi paylaşan kaynak olmayı hedefliyoruz” dedi.

Unilever Çamaşır Bakım Pazarlama Direktörü Alper Çapar ise, projeyi, “Yaptığımız araştırmalar sayesinde çocukların iklim değişikliği konusundaki kaygılarını tespit etmiş ve geridönüştürülmüş plastikler ile OMO Çocuk Parkları projemize başlamıştık. Bu süreçte gerçekleşen depremler hem bölgedeki hem de ülkemizdeki çocukların hayatına yeni bir kaygı ve korku getirdi. Oyun parklarımızı bölgeye yönlendirirken çocukların duygusal ihtiyaçlarına daha geniş bir noktadan destek olmak istedik. Değerli Yankı Yazgan’ın yönlendirme ve katkıları ve Paylaş Büyüsün platformu ile işbirliği içinde ‘Paylaşmak Güzeldir’ projesini başlattık. Yetişkinler için de oldukça zor geçen bu süreçte onların da çocuklar için aradıkları cevaplar olduğunu biliyoruz. Paylaşmak Güzeldir bu konuda destek olmayı amaçlayan bir rehberlik projesi ve Türkiye’deki herkesin kullanımına açık bir kaynak” sözleriyle değerlendirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.