Paul Doany: “Hatalarımızdan ders alalım”

İnternet Medyası Derneği’nin ‘İnternet Günleri’ kapsamında bugün düzenlediği toplantıda önemli

13.04.2007 - 17:39 | MediaCat

İnternet Medyası Derneği’nin ‘İnternet Günleri’ kapsamında bugün düzenlediği toplantıda önemli katılımcılar vardı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında bilgisayar ve internet kullanıcılarında gerçekleşen son beş yıllık artışa bakıldığı zaman Türk insanının bilgi toplumu olma dönüşümüne hazır olduğunu söyledi. Yıldırım, “2013 bilgi toplumuna dönüş için koyduğumuz hedef. Halkımızın en az yüzde 50’si cep telefonuyla ya da bilgisayar vasıtasıyla gündelik işlerini zaman ve mekandan bağımsız halde yapsın istiyoruz. Bunun için erişim ağlarını artıracağız, kapasiteyi büyüteceğiz” şeklinde konuştu.
Cep telefonlarının ses iletiminden öteye geçmesini sağlayacak olan ve 3G olarak tabir edilen üçüncü nesil şebekelerin kurulması için gerekli lisansın Haziran ayında açılacak ihaleyle hayata geçeceğini söyleyen Yıldırım, cep telefonlarının rol değiştireceğini belirterek maç izlediğimiz, film seyrettiğimiz, kaçırdığımız programları yakalayabileceğimiz bir platforma dönüşeceğinin sözlerine ekledi.

Bakan Yıldırım’ın konuşmasının ardından gerçekleşen ‘Teknoloji bizi nereye götürecek? Nasıl bir bebek bizi bekliyor?’ konulu panelde söz alan Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany konu dışına diğer konuşmacıların tepkisini topladı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Vodafone Genel Müdürü Atilla Vitai, Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan ve gazeteci Şeref Oğuz’un diğer konuşmacıları oluşturduğu panelde Doany, 3’üncü ve 4’üncü GSM lisans ihalesinde hata yapıldığını söyleyerek aynı şeylerin tekrar yaşanmaması gerektiğini düşündüğünü belirtti. AVEA birleşmesinin bu başarısızlığın göstergesi olarak göstere Doany, telekomünikasyon sektörünün daha önce çok acı çektiğini, büyük yatırımlar yapan ve büyük yatırımlara ihtiyacı olan bu sektörün acı çekmemesi için önceden yapılan hatalardan ders alınması ve bir daha tekrarlanmaması gerektiğini ifade etti. Doany’nin ardından söz alan diğer konuşmacılar Doany’nin konu dışına çıkmasına sitem ederek konuşmalarını tamamladı. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin Moderatörlüğü’nde süren panelde komünikasyon firmalarının genel müdürleri birbiri ardına söz alıp internet ve 3G teknolojisi hakkında konuşurken en son söz alan gazeteci Şeref Oğuz internetin hayatımızı kolaylaştırdığını fakat bilgi tüketiminin tembelliğine kapılmamamız gerektiğini ve mousetan çk klavye kullanarak bilgi üreten bir topluma dönüşmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.