Paris iklim sorununu sahte reklamlarla tartışıyor

Brandalism projesi Paris sokaklarında.

03.12.2015 - 14:49 | Arzu Nilay Kocasu

Paris'in sahte reklamları

Dünya genelinde 150’den fazla dünya liderini bir araya getiren iklim konuşmaları COP21 Zirvesi Pazartesi günü başladı. Paris’te gerçekleşen ve 11 Aralık’a kadar sürecek olan etkinlik artan çevre kirliliği, fosil yakıtlar ve ilkim değişikliklerine odaklanırken London menşeli anti-reklam kampanyası Brandalism de Paris sokaklarında kendi odağını belirliyor.

2012 yılında ufak bir ekiple başlayan ve bu yıl 600’den fazla sahte reklam ilanıyla Paris sokaklarını sarıp sarmalayan proje, ilanlarını dünyanın en büyük açıkhava reklam kampanyası JC Decaux’nun sahip olduğu alanlara yerleştirdi.

19 ülkeden 80 sanatçının eserlerini sergileyen projenin ekip üyelerinden Joe Elan, kampanyalarının, halihazırda “sorunun birer parçası” olan etkinlik sponsoru şirketleri hedeflediğini söylüyor: Air France ve GDF-Suez-Energie gibi havayı en çok kirleten şirketler etkinliğe sponsor olarak kendilerini çözümün bir parçası gibi pazarlayabiliyorlar. Oysa onlar sorunun birer parçası.”

Kaynak: Business Insider

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.