Panasonic Türkiye’ye ilk Türk genel müdür

Ocak 2010’dan bu yana Panasonic Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Shigeo Suzuki, 1 Ağustos 2011 itibarıyla Panasonic Rusya’nın başına geçi

15.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Ocak 2010’dan bu yana Panasonic Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Shigeo Suzuki, 1 Ağustos 2011 itibarıyla Panasonic Rusya’nın başına geçiyor. Panasonic Türkiye’nin yeni genel müdürü ise, daha önce Panasonic Türkiye Satış Direktörü olarak görev yapan Ahmet Telatar oluyor.

Panasonic Türkiye’nin genel müdürlük görevini 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Ahmet Telatar yürütecek. Panasonic Türkiye’nin kuruluşundan beri operasyonun içerisinde yer alan Telatar, şirkette satış direktörü olarak görev yapıyordu. Ahmet Telatar yeni göreviyle ilgili şunları söylüyor: "Panasonic Türkiye ofisinin açılışından bugüne kısa süre içinde çift haneli satış rakamlarına ulaştık. Plazma televizyonlar ve Dect kablosuz telefonlarda tüketici elektroniği satış mağazaları bazında pazar liderliğini elde ettik. Benim de amacım kısa sürede önemli hedeflere ulaşmış olan şirketimin başarısını katlayarak sürdürmek. Dünyanın en köklü markalarından birinin Türk tüketicilerle buluşma sürecini yönetecek olmak benim için gurur verici."

1 Ağustos tarihinden itibaren kariyerini Rusya’da sürdürecek olan Shigeo Suzuki, Panasonic’teki görev değişikliği ile ilgili şu yorumu yaptı: “1,5 yılı aşkın bir süredir Panasonic Elektronik Satış A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışıyordum. Yeni bir şirket olmamıza rağmen kısa zamanda önemli başarılara imza attık. İstanbul’da yaşamaktan büyük keyif aldım…”

Ahmet Telatar kimdir?

1972 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Telatar, Türk tüketici elektroniği pazarında 14 yıllık bir profesyonel tecrübeye sahip. Boğaziçi Üniversitesi’nden 1995 yılında mezun olan Telatar kariyeri boyunca Profilo, Sony Eurasia ve LG gibi büyük şirketlerde çeşitli ürün müdürü, satış kanal müdürü ve satış müdürü görevlerinde bulundu. Panasonic Elektronik Satış A.Ş.’nin kuruluşundan itibaren satış direktörü görevini üstlenen Ahmet Telatar, 1 Ağustos 2011 tarihi itibarıyla Panasonic Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaya başlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.