Panasonic Grey Worldwide ile yollarını ayırıyor

Panasonic, WPP’ye bağlı Grey Worldwide ile yollarını ayıracağını açıkladı.

01.12.2005 - 00:00 | MediaCat

Panasonic, WPP’ye bağlı Grey Worldwide ile yollarını ayıracağını açıkladı. Ajansın bu yıl hazırladığı kampanyadan sonra şirketin pazar payını üç katına çıkarmasına rağmen alınan bu karar şaşkınlıkla karşılandı. Grey ile beraberlikleri süresince satışlarının ve marka bilinirliklerinin arttığını açıklayan Panasonic yetkilisi Jim Reilly, aldıkları bu kararın şirketin Kuzey Amerika operasyonlarını içine alan bir dönüşüm sürecine dahil olduğunu belirtti.

Panasonic’in Kuzey Amerika biriminin CEO’luğuna Haziran 2004’te Yoshi Yamada’nın getirilmesinden itibaren şirket büyük bir dönüşüm sürecine girmişti. Panasonic’in işgücü baştan aşağı yeniden yapılandırılırken, şirketin Matsushita Electric Corp. olan adı tüketicilerin daha çok tanımasından dolayı Panasonic’e çevrilmişti.

Şirket yetkilileri CEO Yamada’nın ABD’de yeni bir Panasonic inşa etmek amacında olduğunu belirtiyor ve pazarlama da dahil olmak üzere pek çok alanda büyük değişikliklere gitmek niyetinde olduğunu ekliyorlar.

Panasonic’in diğer ajanslarla herhangi bir değişikliğe gidilmeyen anlaşmaları şunları içeriyor: Publicis Groupe’tan Kaplan Thaler Group of New York (kişisel bakım ürünleri); Renegade Marketing Group (internet ve diğer etkinlikler); WPP’den, WING Latino (İspanyol kökenli pazar); MediaCom (medya satınalma ve planlama).

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.