Panasonic’ten çevreci okul projesi

Panasonic’in tüm dünyada başlattığı “Okulumuz Yeşil!” eğitim programı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle artık Türkiye’de.

13.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Panasonic’in tüm dünyada başlattığı “Okulumuz Yeşil!” eğitim programı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle artık Türkiye’de. İstanbul’daki 39 ve Balıkesir’deki 20 okulun öğrencileri, program çerçevesinde hem çevre konusunda bilinçlendirilecek hem de “Çevreci Resimli Günlük” yarışmasında yarışacak. Türkiye’de birinci olan okul bir Panasonic ürününe sahip olacak ve yarışmanın 5.000 euro ödüllü Avrupa ayağında yarışma hakkı kazanacak.

Panasonic, tüm dünyada çevre bilincini genç nesillere aşılamayı hedefleyen, dünya çapında bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan “Okulumuz Yeşil!” (Eco Kids) eğitim programını İstanbul ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin desteğiyle Türkiye’ye getirdi. İlerleyen dönemlerde Türkiye’nin başka bölgelerindeki okulları da kapsayacak olan Okulumuz Yeşil programı bu yıl toplamda 7.921 öğrenciye çevreyi korumak için neler yapabileceklerini öğretmeyi hedefliyor.

Okulumuz Yeşil! kapsamında hem ülke hem de Avrupa çapında okullararası bir yarışma düzenleniyor. Çevreci Resimli Günlük adı altında düzenlenecek olan yarışma, çocukların okuldaki çevre derslerinde neler öğrendiklerini ve çevreye dair düşüncelerini yazıyla ya da resimlerle anlatabileceği Çevreci Resimli Günlük’lerin arasından en iyisini belirleyecek. Öğretmenler Panasonic’in dağıtacağı Çevreci Resimli Günlükleri sınıfta öğrencileriyle paylaşabilecekler. Öğrencilerin dolduracağı Çevreci Resimli Günlükler Panasonic’e gönderilecek ve seçim süreci başlayacak. En geç 29 Nisan 2011 tarihine kadar gönderilebilecek olan Çevreci Resimli Günlükler arasından ülke çapında birinci gelenin ait olduğu okul hem bir Panasonic ürününe sahip olacak hem de Avrupa çapında yarışmaya hak kazanacak. Avrupa’da birinci olan okula ise 5.000 avro ödül verilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.