Pacquiao yumruğun büyüğünü Nike’tan yedi

Filipinli’nin hak ettiğine şüphe yok.

19.02.2016 - 13:31 | Haluk Kasarcı

Pacquiao yumruğun büyüğünü Nike’tan yedi

Manny Pacquiao, geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve sportif boyutunun dışında ekonomik yönüyle de asrın maçı olarak nitelendirilen boks müsabakasında favori Floyd Mayweather Jr.’ın karşısına çıkmış ve ringden kaybeden taraf olarak ayrılmıştı.

Balyalar dolusu parayla selfie’ler çeken, özel jeti ve onlarca lüks arabasıyla çektirdiği fotoğrafları paylaşan Floyd Mayweather Jr. karşısında çok daha sempatik bulunan Manny Pacquiao (ki bunda rakibine oranla daha mütevazı olmasının payı büyüktü) müsabaka sonrası sayısı katlanarak artan hayran kitlesi ve markaların yoğun sponsorluk desteği ile gerçek bir kaybeden konumunda olmamıştı. Geçtiğimiz Çarşamba gününe kadar.

Filipin Temsilciler Meclisi’nin üyesi olan ve bir sonraki dönem için senatoda kendisi için bir koltuk arayan Pacquiao, ülkesindeki ulusal televizyonlardan birine verdiği röportajda evlenen eşcinseller için “hayvanlardan beterler” ifadesini kullandı ve Mayweather Jr.’ın ardından bir başka ABD’li Nike’tan sert bir yumruk aldı.

Uzun yıllardan bu yana LGBT hareketine türlü yollarla destek verdiği bilinen Nike, Filipinli boksörden her türlü desteğini çektiğini duyurdu. Markanın yaptığı açıklamada yer alan ifadeler şöyle: “Manny Pacquiao’nun açıklamalarını tek kelimeyle tiksindirici buluyoruz. Nike her türlü ayrımcılığa karşı duran ve uzun yıllardır devam eden çalışmalarla LGBT topluluğuna destek veriyor. Bundan böyle Manny Pacquiao’yla herhangi bir ilişkimiz yok.”

Grogi durumda özür diledi

En büyük sponsorunu kaybeden Filipinli boksör bir parça da olsa geri adım atmış görünüyor. Salı günü özür dilemek üzere Facebook’a yönelen Pacquiao kısa bir açıklama yayınladı: “Homoseksüelleri hayvanlarla mukayese ederek üzdüğüm insanlardan özür dilerim. Hâlâ İncil öyle söylediği için homoseksüel evliliklerine karşıyım fakat LGBT’yi ayıplamıyorum. Hepinizi tanrı aşkıyla seviyorum. Tanrı hepinizi korusun, sizin için dua ediyorum.”

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.