Özkök’ün açıklamaları Hürriyet’i yükseltti

Basında geçtiğimiz ay en çok konuşulan gazete, dergi ve TV kanalları hangileriydi?

10.12.2012 - 12:00 | MediaCat

ertugrul ozkok'ün açıklamaları hürriyet'i yükseltti

Ajans Press iş birliğiyle hazırladığımız Medya Referans Liderleri’nde bu dönem Milliyet gazetesindeki görev değişimleri basına yansıyan haberler arasında. Hürriyet gazetesi ise eski genel yayın yönetmeninin 28 Şubat dönemine dair açıklamalarıyla televizyonda en çok konuşulan yayın oldu.

Basında en çok konuşulan gazeteler

Basında en çok konuşulan gazeteler

Ekim ayında basında en çok konuşulan gazeteler sıralamasında Hürriyet ve Milliyet üst sıralardaki yerini koruyor. Bu dönem Milliyet gazetesinde Genel Yayın Yönetmeni Tayfun Develioğlu’nun ayrılışı ve yerine Derya Sazak’ın gelişinin yanı sıra uzun süreli yazarlardan Nail Güreli’nin ayrılık haberleri pek çok yayında yer aldı. ‘Gazetelerin içeriği sadece gazetelerindir’ sloganıyla korsan gazeteciliğin önüne geçmek isteyen birçok gazetenin güç birliği haberleri de bu dönem basının geniş yer verdiği haberler arasındaydı.

Basında en çok konuşulan aylık dergiler

Basında en çok konuşulan aylık dergiler

CAPITAL GÜNDEMDE

Basında en çok konuşulan aylık dergiler sıralamasında ise Vogue liderliğini koruyor. Forbes’un takip ettiği sıralamada Capital, Ekonomist dergisiyle birlikte düzenlediği Ceo Club ve İnşaat 2003 toplantıları haberleriyle üçüncü sıraya yükseliyor. Elle ise özel röportajlarıyla pek çok yayında yer alarak listenin üst sıralarına ulaşıyor.

Basında en çok konuşulan haftalık dergiler

Basında en çok konuşulan haftalık dergiler

EKONOMİST BU DÖNEM DE LİDER

Basında en çok konuşulan haftalık dergiler sıralamasında Ekonomist bu dönem de birinciliğini koruyor. Dergi, her sene yayınladığı Anadolu’nun en büyük 500 şirketi araştırmasıyla gündemde. Hello’nun özel haberleriyle ikinci sırada yer aldığı listeyi üçüncü sırada Penguen takip ediyor. Mizah dergilerinin yine çoğunlukta olduğu listeye giriş yapan yayınlar arasında Uykusuz yer alıyor.

TV'de en çok konuşulan yayınlar

TV'de en çok konuşulan yayınlar

28 ŞUBAT İDDİALARI GAZETELERİ YÜKSELLTTİ

Televizyonda en çok konuşulan gazeteler sıralamasında ise Hürriyet birinci sırada. Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun 28 Şubat süreciyle ilgili gazetecileri dinlediği dönemde Hürriyet gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün açıklamaları gazeteyi ilk sıraya taşıyor. Yeni Şafak gazetesi ise 28 Şubat sürecine ilişkin ortaya attığı iddialarla en çok konuşulan gazeteler arasında yerini alıyor. Darbe komisyonunun ilk konuğu olarak dinlenen Sabah gazetesinin eski sahibi Dinç Bilgin’in açıklamaları ise gazeteyi ikinci sıraya yükseltiyor.

Basında en çok yer alan TV'ler

Basında en çok yer alan TV'ler

CNBC-E YÜKSELİŞTE

Basında en çok yer alan televizyon kanalları sıralamasında büyük değişiklikler görülmüyor. TRT 1’in liderliğini koruduğu sıralamada CNBC-e yükselişte. Sıralamaya giriş yapan kanallar arasında TV8 ve Lig TV yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.