Oyun asla durmaz

Messi, Salah, Sterling ve Pogba, Pepsi için kamera karşısında.

20.02.2020 - 15:00 | MediaCat

Oyun asla durmaz

Pepsi, UEFA Şampiyonlar Ligi ile devam eden ortaklığı çerçevesinde 2020 uluslararası futbol kampanyasının prömiyerini futbol yıldızları Lionel Messi, Mohamed Salah, Paul Pogba ve Raheem Sterling’in kamera karşısına geçtiği reklam filmiyle gerçekleştirdi.

Yönetmen koltuğunda Henry Scholfield’ın oturduğu Play Never Stops isimli filmde yıldız futbolcular son Pepsi kutusu için kıyasıya mücadele ediyor.

Dünya çapında 80’den fazla ülkede boy gösterecek kampanya, markanın sevdikleri şeyleri yaşamaları konusunda hayranlarına cesaret veren sloganı “Futbolu Doyasıya Yaşa” çerçevesinde yürütülecek. Uluslararası kampanya kapsamında kamera arkası film, sınırlı sayıda üretilen oyuncu temalı kutular, mağaza içi ve dışı satış noktalarında Pepsi ve Pepsi Max koleksiyonu da yer alıyor.

Süperstar futbolcularla birlikte Pepsi futbol reklamında çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Henry Scholfield, filmi “Her futbolcu sahadaki doğallığını ve yeteneğini çekimlere de mükemmel bir şekilde yansıttı. Pepsi, yaratıcı ekibimiz ve tüm post prodüksiyon partnerlerimizle birlikte çalışmak harikaydı. Herkes en iyi atışını yaptı ve ortaya muhteşem bir film çıktı” sözleriyle değerlendirdi.

Pepsi’nin futbol kampanyasında yer almanın her zamanki gibi çok eğlenceli olduğunu söyleyen Lionel Messi, “Yeni bir futbolcu kadrosu, heyecan verici mücadeleler, eğlenceli ve yaratıcı bir filmle buluştu. Kampanya kesinlikle kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak” diye konuştu.

Mohamed Salah ise, kampanyayı “Bir yıl sonra yeni bir global futbol kampanyası için Pepsi’yle tekrar çalışmak harika. Bu filmin futbolseverlerin hoşuna gideceğine eminim” sözleriyle değerlendirdi. Raheem Sterling, “Pepsi futbol takımının bir parçası olmak heyecan verici. Bu yılın reklam filmi; areketli müziği, tarzı ve en önemlisi şaşırtıcı futbol hamleleri sayesinde çok enerjik” derken, Paul Pogba da “Yeni Pepsi reklamını çekmek çok eğlenceliydi. Umarım bu yılın kampanyasıyla, tutkularını kucaklamak ve sevdikleri şeyleri yapmak konusunda hayranlarımızı yüreklendirmeye devam ederiz” yorumunda bulundu.

Reklam filminin yanı sıra “#PepsiCanBalance challenge” için gizli yeteneklerini sergileyen futbolcular da kaydedildi. Futbolcular, bu hareketleriyle influencer ve futbolseverlere ilham vererek #PepsiCanBalance videoları çekmeleri için meydan okudu.

Pepsi ve Pepsi MAX kutularındaki dört futbolcunun tümünü içeren ve sınırlı sayıda üretilen paket, futbolseverlere yeni bir interaktif deneyim sunuyor. Futbolseverler, seçili kutularda bulunan QR kodlarıyla kutulara hayat verip; Messi, Salah, Pogba ve Sterling’in mini artırılmış gerçeklik görüntüleriyle etkileşim kurma fırsatına sahip oluyor. QR kodunu tarayan tüketiciler, sevdikleri futbolcularla top sektirme oynayabiliyor ve puanlarını Instagram hikâyelerinde paylaşabiliyor.

“Bu canlı ve enerjik kampanyayı başlattığımız için çok heyecanlıyız diyen PepsiCo Global İçecek Pazarlama Başkan Yardımcısı Natalia Filippociants, “En iyi futbolculardan bir takım kurduk, kültürel etkilerini saha dışına taşıdık ve şaşırtıcı paslaşmalar, çalımlar ve bolca kahkahayla sıradışı anlar kaydettik. Amacımız, eğlenen insanları göstermek yerine, insanları reklamın enerjisine odaklanıp eğlendirmekti. Umuyoruz ki bu Play Never Stops filmlerini çekerken aldığımız keyfi izleyiciler de alır” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.