Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ye medyanın ilgisi artıyor

Yakaladığı geniş izleyici kitlesiyle ekranın en çok ilgi çeken programların başında yer alan dizilerin sezon sonu yaklaştıkça heyecan dozu da yükseliyor

06.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Yakaladığı geniş izleyici kitlesiyle ekranın en çok ilgi çeken programların başında yer alan dizilerin sezon sonu yaklaştıkça heyecan dozu da yükseliyor. Medya Takip Ajansı Interpress’in, televizyon dizilerinin yazılı basındaki yansımalarını araştırdığı rapora göre, ilk bölümünden itibaren çıkan haber sayısında liderliğe yükselen “Muhteşem Yüzyıl” dizisi, Mayıs ayında da liderliği bırakmazken, uzun zamandır birincilik için çekiştiği “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisiyle arasındaki farkta hızla kapanıyor.

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan kanal haberlerinin incelendiği Interpress’in araştırmasında, geçtiğimiz ay “Muhteşem Yüzyıl” isminin geçtiği 709 haberle yazılı basında yer alırken, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” 611 haberle ikinciliğini sürdürürken, birinciyle aradaki farkı bir önceki aya göre biraz daha kapattı. Mayıs ayında üçüncü sırayı “Fatma Gülün Suçu Ne?” hakkında çıkan 277 haberle aldı.

Kanalların yayınladığı ve basında haberi çıkan 78 dizi içinde, Nisan ayında çıkan haber adetlerine göre ilk on şu şekilde oluştu;

Yerli dizi sıralaması 

1) Muhteşem Yüzyıl
2) Öyle Bir Geçer Zaman Ki
3) Fatma Gülün suçu Ne?
4) Behzat Ç.
5) Arka Sokaklar
6) Ezel
7) Yahşi Cazibe
8) Hanımın Çiftliği
9) Çocuklar Duymasın
10)Tövbeler Tövbesi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.