Öykü Ajans’a global turizm ödülü

Öykü / Dialogue International reklam ajansı Türkiye’nin tanıtımı için gerçekleştirdiği kampanya ile Amerika’da gümüş ödüle layık görüldü...

03.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Öykü / Dialogue International reklam ajansı Türkiye’nin tanıtımı için gerçekleştirdiği kampanya ile Amerika’da gümüş ödüle layık görüldü.

HSMAI (Hospitality Sales & Marketing Association International) adlı dernek tarafından Amerika’da turizm, seyahat ve konaklama sektöründe yılın en iyi kampanyalarının seçildiği Adrian Awards yarışmasında, Öykü’nün Türkiye’nin turizm tanıtımı için New York’un Times Square meydanındaki dev ekranlarda yayınladığı kampanya, outdoor kategorisinde ikinciliği kazanarak gümüş ödülle ödüllendirildi.

Turizm sektöründe dünya çapında gerçekleştirilen reklam, halkla ilişkiler ve web tabanlı pazarlama kampanyalarının en iyilerini seçildiği 2009 Adrian Awards yarışmasına bu yıl 700’ün üzerinde kampanya yarıştı.

Mayıs Haziran 2009 döneminde Öykü / Dialogue International reklam ajansının gerçekleştirdiği “Unlimited Turkey” (Sınırsız Türkiye) sloganlı kampanya günde yaklaşık 1.800.000 kişinin ziyaret ettiği Times Square’daki Nasdaq ve Reuters ekranlarında yayınlanarak bir ilki gerçekleştirmişti. Kampanya sadece Türkiye için değil, Amerika pazarından turizm payı almaya çalışan diğer ülkeler için de bir ilk olmuş ve ses getirmişti.

53 yıldır verilen ve turizm sektöründe dünyanın en prestijli ödülü kabul edilen Adrian Awards ödülleri, 1 Şubat 2010 günü New York’ta düzenlenecek olan gala gecesinde sahiplerine teslim edilecek.

Amerikan pazarında en hızlı büyüyen destinasyon Türkiye

Öte yandan, Amerikan Seyahat ve Turizm Endüstrisi Bürosu’nun verilerine göre, Türkiye yaptırdığı kampanyaların etkinliği sayesinde, Amerikan pazarında en hızlı büyüyen ülke destinasyonu oldu.

Global krizin etkileriyle ABD vatandaşlarının yurtdışına çıkışlarının son iki yılda düştüğünü belirten Büro yetkilileri, Amerikan pazarından pay kapmaya çalışan ülkeler arasında Türkiye’nin % 48 büyüme oranıyla pazar payını en hızla artıran ülke olduğunu açıkladılar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.