Oyak, Axa Oyak’taki hisselerini satıyor

Oyak Holding'in Axa Oyak Holding'deki yüzde 50'lik hissesini

07.02.2008 - 15:37 | MediaCat

Oyak Holding’in Axa Oyak Holding’deki yüzde 50’lik hissesini 525 milyon dolar karşılığında Axa Grubu’na satacağını açıkladı.

Oyak’tan yapılan açıklamada, Oyak Ordu Yardımlaşma Kurumu ile Fransız Axa’nın, Oyak’ın Axa Oyak Holding’de sahip olduğu yüzde 50 oranındaki hissenin satışı konusunda anlaşmaya vardığı kaydedildi.
Açıklamada, Axa ile imzalanan anlaşma uyarınca Oyak’ın, Axa Oyak Holding’deki hisselerini 525 milyon dolar bedelle Axa Grubu’na satacağı belirtildi. Aynı anlaşma uyarınca, Axa Oyak Holding’in, bir Oyak iştiraki olan Mais’in Axa Oyak Sigorta’da sahip olduğu yüzde 1,5 hisseyi 15 milyon dolar bedelle satın alacağı aktarılan açıklamada, “Resmi mercilerin iznine tabi olan bu satışın 2008 baharının başlarında tamamlanması bekleniyor. Satışın tamamlanmasını müteakip Axa Oyak ve iştirakleri Oyak ismini ve markasını kullanamayacaklardır” ifadesine yer verildi.

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.