Outdoor Lions’ta Türkiye’ye iki ödül birden

Cannes Lions'ta Açıkhava'nın Grand Prix'si ANZ Bank'ın GAYTM'ine gitti.

17.06.2014 - 21:18 | Melis Madanoğlu Sözer

Outdoor kategorisinin kazananları Cannes Lions’ın üçüncü gününün akşamında ödülleriyle buluştular. 5 bin 560 başvuru arasından Grand Prix’yi kucaklayan iş, WHYBIN\TBWA GROUP Melbourne’un ANZ Bank için hazırladığı ANZ GAYTMS oldu.

Sydney Gay ve Lezbiyen Mardi Gras’nın kurucu ortaklarından ANZ Bank, etkinlik öncesi birçok ATM’sini LGBT renklerine boyadı. Etkinlik öncesi ve sonrasında devam eden kampanya sırasında normal ATM’lere kıyasla GAYTM’lerin kullanımının daha fazla olduğu gözlendi. İnsanların ayrımcılığa tepkilerini göstermeleri ve bu ayrımcılığın hedefindekileri bu GAYTM’leri kullanarak desteklemeleri sağlandı. Kampanyada GAYTM’i kullananlar aracılığıyla çeşitli LGBT’ye bağış yapılması da sağlandı.

Jüri üyelerinin basın mensuplarıyla buluştuğu toplantıda Jüri Başkanı ve Jose Miguel Sokoloff, bu işi seçme nedenlerini şu sözlerle anlattı: “Bu işi seçtik çünkü çok önemli bir konuya parmak basıyordu. Bu işi seçtik çünkü çok cesurdu. Ve bu işi seçtik çünkü tam bir outdoor’du.”

Havas Worldwide İstanbul’a iki ödül

Türkiye’den bu yıl 100 işin katıldığı kategoride Havas Worldwide İstanbul Açık Radyo için hazırladığı Music of The People işiyle hem Gümüş hem de Bronz Aslan sahibi oldu.

Açık Radyo – Music of the People

Outdoor kategorisinde 11 Altın Aslan İngiltere’ye, 6’şar Altın Aslan Fransa ve Japonya’ya, 5 Altın Aslan Singapur’a, 4 Altın Aslan Almanya’ya giderken, Kolombiya ve ABD ikişer ve Brezilya da bir Altın Aslan kazandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.