MediaCat

Otizm farkındalığını artırmayı hedefleyen tişörtler

Kiğılı ve SOBE Vakfı işbirliğinden doğan Sevgiyle Renklenen Kalpler projesi otizm farkındalığını artırmayı hedefliyor.

Kurumların otizm spektrum bozukluğu olan bireyler için daha kapsayıcı ve destekleyici bir ortam yaratılmasına katkı sağlaması gerektiğinden hareket eden Kiğılı, Türkiye’nin önde gelen otizm merkezlerinden Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE Vakfı) ile işbirliğine imza attı ve Sevgiyle Renklenen Kalpler projesini hayata geçirdi.

Otizmli çocuklar, proje kapsamında Kiğılı etiketli beyaz tişörtlere kendi renklerini ve dünyalarını aktararak yaratıcılıklarını dış dünyayla paylaştı. Çocukların boyadığı rengârenk tişörtlerden oluşan Sevgiyle Renklenen Kalpler koleksiyonu kigili.com üzerinden satışa sunuldu. Tişörtlerin satışından elde edilecek gelir SOBE Vakfı’na bağışlanacak ve daha fazla otizmli çocuğun eğitimine destek sağlanarak, onların hayallerini gerçekleştirmelerine, sosyal hayata entegre olmalarına, üretken ve yaratıcı bireyler olmaları için gösterilen çabaya destek verilecek.

Kiğılı CEO’su Sena Suerdem ve Kiğılı Pazarlama Direktörü İlkay Keleş, ziyaret ettikleri SOBE Vakfı’nda vakıf yöneticileriyle tanışarak, otizmli çocukların ve ailelerinin ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldu.

SOBE Vakfı ile işbirliği yapmaktan çok mutlu olduklarını belirten Kiğılı CEO’su Sena Suerdem, “Türkiye’nin öncü erkek giyim moda perakende markası olarak gerçek başarının yalnızca finansal sonuçlarda değil aynı zamanda başkalarının hayatlarında anlamlı bir fark yaratmakta olduğuna inanıyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluğun gücünün ve topluma katkı sağlamanın öneminin bilincindeyiz. Otizmli çocuklar hayallerini Sevgiyle Renklenen Kalpler tişörtlerine yansıttılar. Bu projeyle otizm konusundaki farkındalığı artırmayı ve Sobe Vakfı’nın çalışmalarını daha geniş kitlelere aktarmayı amaçlıyoruz. Çocukların hayatlarını güzelleştirirken daha kapsayıcı bir toplum oluşmasına da katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

Sevgiyle Renklenen Kalpler koleksiyonuna göz atmak ve tişört satın alarak SOBE Vakfı’na katkı sağlamak için kigili.com/sosyal-sorumluluk sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.