Ortak noktamız insanlık

Kruger'dan insan hallerini olduğu gibi ekrana taşıyan kampanya.

18.08.2020 - 15:32 | Sencer Uçar

Ortak noktamız insanlık

Hayat bu; hepimiz tuvaletimizi yapıyor, akan burnumuzu siliyor, sakarlık yapıp etrafı batırıyor, kâh mutluluktan kâh üzüntüden gözyaşlarımızı tutamıyoruz. Ne de olsa insanız ve her ne olursa olsun, tüm bunların utanılacak bir yanı yok.

Kâğıt havludan bebek bezine, peçeteden tuvalet kâğıdına türlü ürünleri Cashmere, Purex, SpongeTowels ve Scotties markalarıyla tüketiciyle buluşturan Kruger, markalar üstü yeni kampanyasında hepimizin ortak özelliği insanlığı, insan olmanın utanılacak bir yanı olmadığı vurgusuyla ekranlara taşıyor. Markanın onlarca insan halini art arda sıraladığı reklam filmi Broken Heart Love Affair imzası taşıyor.

Kampanyanın, markaları için tipik kategori yaklaşımının terk edilmesi anlamına geldiğini söyleyen Kruger CMO’su Susan Irving, “Kanadalılara, farklılıklarımıza rağmen hepimizin insan olduğunu hatırlatmak istedik. Ağlıyoruz, kanımız akıyor, tuvalete gidiyoruz. Markalarımız bunların tümü için varlar ve bundan imtina etmiyoruz. Hatta bu reklam; Cashmere, Purex, SpongeTowels ve Scotties’in hemen her gün bir parçası olduğu gerçek insan hallerine bir teşekkür” diyor.

Ajans olarak görevlerinin marka hikâyesini tüketiciye aktarmaktan ibaret olmadığını belirten Broken Heart Love Affair Ortağı ve CSO’su Jay Chaney ise “Tam tersi, tüketicinin hikâyesini kavramak ve markanın bu hikâyeye yerleşeceği doğru yeri bulabilmek mesele. Bu kampanya bizim felsefemizin göstergesi” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Kruger
  • Reklam Ajansı: Broken Heart Love Affair
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.