Orka Group’a yabancı ortak

Türkiye'de Damat ve Tween markaları ile tanınan Orka Group, New York merkezli yatırım şirketi Investcorp ile azınlık yatırımı konusunda anlaşma imzaladı.

19.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’de Damat ve Tween markaları ile tanınan Orka Group, New York merkezli yatırım şirketi Investcorp ile azınlık yatırımı konusunda anlaşma imzaladı.
Şirketten yapılan açıklamada hisse satış oranı ile ilgili bir bilgi verilmedi ancak sektör kaynakları satışın yüzde 30’u geçmediği tahminini yapıyor.

Orka Group, Süleyman Orakçıoğlu ve Halidun Orakçıoğlu tarafından Damat markası ile 1986 yılında kuruldu. Orka Group’un ürünleri, kendi işlettiği ve franchise mağazalar da dâhil olmak üzere 250’nin üzerinde mağazada ve 40 ayrı ülkede satılıyor.

Investcorp Gucci yatırımı ile tanınıyor

1982 yılında kurulan Investcorp, şimdiye kadar toplam 30 milyar doları aşan 90’ın üzerinde şirkete yatırım yaptı ve hali hazırda 17 şirkette ortaklığı bulunuyor. Investcorp’un yönetimi altındaki varlıklarının toplam değeri 12 milyar dolara ulaşıyor. Özellikle lüks ürünlerin perakendesine yönelen Investcorp, daha çok Gucci yatırımı ile tanınıyor. Gucci’yi bir aile şirketinden halka açık ve küresel bir şirkete dönüştüren Investcorp, 1996’da Gucci’de kalan son hisselerini sattığında toplam 246 milyon ABD Doları olan ilk yatırımından 2.1 milyar dolar gelir elde etmişti.

Investcorp Yönetici Direktörü Tristan de Boysson, Orka Group’a yapacakları yatırımdan dolayı heyecan duyduklarını belirtti.

(Kaynak: Milliyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.