OPET’ten Saklıkent turizmine destek

OPET, bilinçli bir toplum yaratma hedefi ile 2005 yılında hayata geçirdiği Örnek Köy projesi...

27.06.2008 - 16:12 | MediaCat

OPET, bilinçli bir toplum yaratma hedefi ile 2005 yılında hayata geçirdiği Örnek Köy projesi kapsamında, Fethiye Saklıkent’teki çalışmalarını tamamladı. Projeye dahil edilen bölgelerde toplumsal kalkınmanın amaçlandığı Örnek Köy projesi ile Saklıkent’in çehresini yenileyen düzenlemeler ve bölge turizmini destekleyecek fiziki altyapı çalışmaları hayata geçirildi. OPET, bölgedeki altyapı ve eğitim çalışmalarına 500 bin YTL’lik bütçe ayırdı.

OPET’in Örnek Köy projesi kapsamında Fethiye’deki çalışmalarını tamamlaması nedeniyle 26 Haziran Perşembe Saklıkent’te bir tören düzenlendi. Törene OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ve Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmet Hasgül katıldı.

Törende konuşan OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, Örnek Köy projesi ile bölgelerin kalkınması, tarihi, coğrafi ve kültürel potansiyelinin değerlendirilmesinin yanı sıra, bölge halkının eğitim düzeyinin yükselmesi ve çevre bilincinin gelişmesi gibi toplumsal göstergeleri de hedeflediklerini belirtti. Bu hedef doğrultusunda Saklıkent’teki esnaf ve çalışanlara yönelik İngilizce ve Genel Meslek Eğitimi kursları düzenlediklerini belirten Öztürk, yılda yaklaşık 300 bin yerli-yabancı turistin ziyaret ettiği yörenin bu eğitimler sayesinde daha iyi tanıtılmasının sağlandığını ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.