OPET sürdürülebilirlik raporuna Amerika’dan “Altın Ödül”

OPET Petrolcülük A.Ş, Türkiye’de hazırladığı Küresel Raporlama Girişimi (GRI) onaylı sürdürülebilirlik raporuyla, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nden (LACP) ödül kazandı.

01.04.2011 - 00:00 | MediaCat

OPET Petrolcülük A.Ş, Türkiye’de hazırladığı Küresel Raporlama Girişimi (GRI) onaylı sürdürülebilirlik raporuyla, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nden (LACP) ödül kazandı. OPET sürdürülebilirlik raporu, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi tarafından düzenlenen 2009 – 2010 Vision Ödülleri Yıllık Rapor Yarışması (2009–2010 Vision Awards Annual Report Competition) sürdürülebilirlik kategorisinde 2’ncilik alarak “Altın Ödül”e layık görüldü. OPET aynı zamanda yarışmaya Türkiye’den katılan tek akaryakıt dağıtım şirketi oldu.

2008 ve 2009 yıllarına ait Türkiye operasyonlarını kapsayan raporda, OPET’in faaliyetleri kapsamında sürdürülebilirlik performansı ve başarıları yer alıyor. Somut verilerle hazırlanan ilk sürdürülebilirlik raporunda OPET, Küresel Raporlama Girişimi G3 ilkelerinin belirlediği C raporlama seviyesini kıstas aldı. Raporun diğer belirleyici kriterleri ise, AA1000AS denetim standardının temel ilkeleri olan öncelik, bütünlük ve yanıt verebilirlik ilkeleri ile Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin İlerleme Raporu ilkeleri oldu.
 

Rapora ilişkin bir değerlendirme yapan OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, 2008’den 2009’a geçerken hâkim olan durağan ekonomiye rağmen, OPET’in bu süreçte hızlı ve kontrollü büyümesini devam ettirdiğini belirtti. Ağca, şunları söyledi: “OPET olarak sürekli geliştirdiğimiz hizmet anlayışımız, artan bayi sayımız ve yüksek kaliteli ürünlerimizle sektörümüzde pazar payını genişletebilen tek firma olduk. Türkiye’de sektörümüzde Küresel Raporlama Girişimi onaylı sürdürülebilirlik raporu yayınlayan ilk şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz, çevresel ve toplumsal yatırımlarımız, paydaş memnuniyeti, iş felsefemiz ve altyapı yatırımlarımızla önümüzdeki dönemde de başarılarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik raporumuzun uluslararası alanda bir ödül alması da, bizi gelecek yıllar için teşvik etti.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.