Online Teknoloji Terimleri Sözlüğü yayında

Microsoft Türkiye ve Zargan'dan teknoloji terimlerine adanmış bir sözlük.

12.08.2016 - 08:50 | MediaCat

Online Teknoloji Terimleri Sözlüğü yayında

Online sözlük yayıncısı Zargan’ın Microsoft Türkiye’nin desteğiyle hazırladığı, Dentsu Aegis Network’ün medya ajansı olarak yer aldığı Microsoft Azure ile Teknoloji Terimleri projesi Zargan.com adresinde kullanıma açıldı.

Platformun sonuç sayfasına entegre edilmiş ayrı bir modül olarak çalışan teknoloji terimleri sözlüğü 20 binden fazla teknoloji ve bilişim teriminin İngilizce ve Türkçe karşılıklarını barındırıyor.

Herhangi bir bedel ödemeksizin yararlanılabilen sözlük hakkında Microsoft Türkiye KOBİ Pazarlama Yöneticisi Sinem Uslu’nun yaptığı açıklama şöyle: “Microsoft Azure ile Bilişim Terimleri adı verilen sözlük modülünün tüm içeriği Microsoft ABD tarafından geliştirilen terim veritabanından alındı. Microsoft onaylı bu eser sayesinde, kullanıcılar sık sık ihtiyaç duydukları teknoloji terimlerinin İngilizce ve Türkçe karşılıklarına hızlı ve güvenilir bir şekilde ve ücretsiz olarak ulaşabilecek.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.