Online alışverişte sahtecilik haberlerine istinaden ETİD’den açıklama

ETİD: “Online alışveriş güvenlidir, sadece alışveriş yaptığınız siteye ve sitedeki bilgilere dikkat edin”

19.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Son zamanlarda İnternet üzerinden alışverişlerde yaşanan artışa paralel yayınlanan sahtecilik haberlerine istinaden Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği ETİD, online alışverişin güvenli olduğunun ancak yine de bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. ETİD Başkanı Hakan Orhun’un dernek adına yaptığı açıklama şöyle:

“Online alışveriş gün geçtikçe hayatımızın içinde daha geniş alanlara yayılıyor. İnternet üzerinden alışveriş yapanların sayısı 5 milyonu aşarken, online alışveriş hizmeti sunan sitelerin sayısı da hızla artış gösteriyor. Yaşanan bu hızlı gelişim beraberinde bir takım olumsuz sonuçları da getiriyor. Özellikle son zamanlarda basında sık rastladığımız, birkaç site hakkında çıkan haberler tüm sektörü olumsuz yönde etkiliyor.

Bizler kullanıcılarımızın güvenli şekilde alışveriş yapabilmeleri için her türlü önlemi alıyoruz. Ancak sektördeki birkaç olumsuz deneyim ön plana çıkıyor. Burada her gün onbinlerce online alışveriş son derece başarıyla sonuçlanırken, bir kaç kötü deneyim sektöre zarar verebiliyor. Kullanıcıları bu sitelere karşı uyarmak amacı ile dernek olarak önlemler alıyoruz. Türkiye’de İnternet üzerinden satış hizmeti veren siteler ile ilgili hukuki düzenlemeler sürekli iyileştiriliyor; bu çerçevede e-ticaretin çok daha iyi konumlara geleceğini öngörüyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.