Online alışverişte ‘güvenilirlik’ en önemli tercih nedeni

İnternet alanında Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeleri inceleyerek analiz eden Webrazzi, düzenlediği bir anketle kullanıcıların...

22.12.2009 - 00:00 | MediaCat

İnternet alanında Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeleri inceleyerek analiz eden Webrazzi, düzenlediği bir anketle kullanıcıların online alışveriş siteleri tercihlerindeki önceliklerini araştırdı! Webrazzi’nin anketi, e-ticaret sektörüne yön verecek kriterler belirledi.

Türkiye ve dünyada internet alanında yaşanan gelişmeleri inceleyen ve analiz eden Webrazzi, gerçekleştirdiği bir anketle online alışverişin nabzını tuttu. E-ticaret sitelerini kârlı bir iş modeline dönüştürmek isteyenlere yol gösteren ankette, kullanıcıların online alışveriş tercihlerindeki öncelikler araştırıldı.

Toplam 410 kişinin oylarıyla destek verdiği ankette, katılımcıların yüzde 63’ü (258 kişi) öncelikli tercih nedeninin “güvenilir firma” olduğunu belirtti. İkinci sırada ise yüzde 23 oy oranıyla (96 kişi) “düşük fiyat” geldi. Bunları sırasıyla “hızlı tedarik” (yüzde 7, 28 kişi), “müşteri hizmetleri” (yüzde 4, 18 kişi) ve “ürün çeşitliliği” (yüzde 3, 10 kişi) izledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.