MediaCat

One Love’da içki yasak

11. One Love Festivali bugün Santralistanbul’da başladı ancak konser alanında içki satışı yasaklanınca katılım ciddi oranda düştü. Müzikseverler biletlerini iade ederken, yasağa karşı tepkililer.

One Love’da içki yasak

11. One Love Festivali bugün Santralistanbul’da başladı ancak konser alanında içki satışı yasaklandı.
Saat 14.00’te başlaması gereken festival, kapıların açılmasından 10 dakika önce içki satışının yasaklanması nedeniyle saat 15.15 civarında başladı.

Alandaki dev ekranlarda, One Love Festival Yönetimi imzalı şu yazı yer alıyor:
"Yazılı anlaşmalarımız olmasına ve mevzuatlara uygun olmasına rağmen, işletme sahiplerinin ruhsatlarını kullandırmaması nedeniyle, etkinliğimiz süresince alkollü ürün satışı yapılamayacaktır. Tarafımıza çok kısa süre önce bildirilen bu durum nedeniyle tüm müzik severlerden özür dileriz."

İçki satışının yasaklanması ile ilgili olarak festival yetkilileri Santralistanbul içinde bulunan işletmeleri suçluyor. İşletmelerin geçmiş yıllarda kurulan çadırlarda içki satışı için ruhsatlarını kullandırdığını bildiren yetkililer, bu yıl işletmelerin ruhsat kullandırmadığını, kendilerinin de içki satışını kestiğini söyledi. Festival yetkilileri, işletmelerin İstanbul Valiliği’nden çekindiği görüşünde.

(Kaynak: Bianet)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.