OMD Digital’e 5 ödül birden

İnteraktif Medya Ödülleri’nde 10.yılını dolduran ve 21 farklı ülkeden 1000’in üzerinde başvuru yapılan ABD menşeili Horizon Interactive Awards’tan OMD Digital 5 ödülle birden döndü.

11.06.2012 - 00:00 | MediaCat

İnteraktif Medya Ödülleri’nde 10.yılını dolduran ve 21 farklı ülkeden 1000’in üzerinde başvuru yapılan ABD menşeili Horizon Interactive Awards’tan OMD Digital 5 ödülle birden döndü.

İnteraktif medya endüstrisinin en prestijli ödülleri arasında yer alan Horizon Interactive Awards’ta OMD Digital, Vodafone, Renault ve FOX TV’ye yaptıkları çalışmalar ile toplamda 3 Gümüş ve 2 Bronz ödüle layık görüldü.

Renault ikinci el satış promosyon kapsamı dahilinde, müşterilerine ücretsiz Park Sensörü Kiti sunarken, bunun duyurusu OMD Digital kreatif ekibi tarafından tasarlanan interaktif showcase banner üzerinden yapıldı. Bannerda, kullanıcılardan arabayı düzgün bir şekilde park edilmesi istendi, bu esnada hediye park sensörü onların yardımlarına koştu. Yapılanb u özel uygulama “Online Reklamlar” kategorisinde Gümüş ödülün sahibi oldu.

MediaCat Felis ödülleri dahil prestijli bir çok ödülün sahibi olan Vodafone FreeZone Gençlik Lansman Kampanyası da, ilk kez bir yurt dışı ödülün sahibi olmuş oldu. Vodafone, gençlik alt markası olan Freezone’u lanse ederken, dijital medya planında web üzerinde gençlerin kendilerini özgürce ifade edebileceği ve seslerini duyurabileceği pek çok kurgu ve fırsatlar yaratıldı. Yapılan iletişimin neredeyse tamamı da özel web projeleri üzerinden yürütüldü.  Bu özel lansman projeleri ise “Online Reklamlar” kategorisinde Gümüş ödülün sahibi oldu.

 “Online Reklamlar” kategorisinde bir diğer Gümüş ödülün sahibi de FOX TV’ye yapılan advergame uygulamasının oldu. Yeni yayın dönemi lansmanında “FOX İzliyoruz” iletişimini desteklemek için MSN.com.tr’de bir take-over banner tasarlandı ve büyük ekranda açılan uygulamada kullanıcılardan aile fertlerini TV karşısındaki koltuğa en hızlı şekilde oturtmaları istendi. Bu oyun sosyal medyada da köpürtüldü ve oldukça başarılı sonuçlar elde edildi.

Alınan 2 Bronz ödül ise yine OMD Digital’in Vodafone için yaptığı işlere verildi. Vodafone 555 Blueberry marka telefon lansman kampanyasında, web üzerinden pek çok sitede telefon ve mobil site deneyimi yaşatıldı; bu özel uygulama da hem “Eğlence – Mobil Aplikasyonlar” kategorisinde hem de “Online Reklamlar” kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.