Olimpiyatlar WPP’ye yaradı

Bu seneki Pekin Olimpiyat Oyunlar'ı ve Amerikan Başkanlık seçimleri, İngiltere’nin kasasını doldurmasına yaradı. En çok da...

25.08.2008 - 16:59 | MediaCat

Bu seneki Pekin Olimpiyat Oyunlar’ı ve Amerikan Başkanlık seçimleri, İngiltere’nin kasasını doldurmasına yaradı. En çok da reklamcılık topluluğu olan WPP Topluluğu’na…Fakat beklentiler, yine de 2009 yılının daha az umut verici olduğu yönde..

WPP’nin ilk yarı yıl karı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15.1 arttı ve 423.8 milyon euro oldu. WPP’nin bu kadar kar etmesini, Doğu Avrupa’da ve Asya Pasifik bölgesinde büyümesi destekledi. Fakat şirketten yapılan açıklamaya göre, 2009 yılı pek umut verici değil. Amerika ve Batı Avrupa ekonomileri eğer ki finansal krizden etkilenirse, WPP’nin beklentisi 2009 yılında daha az kar edecekleri yönünde.

WPP’den gelen açıklamaya göre, 2010 yılı daha iyi görünüyor. Önemli spor vakalarından olan World Cup, Vancouver’daki kış olimpiyatları ve Çin’deki (Guangzhou) Asya Oyunları’nın durumu olumlu etkileyeceği yönünde.

Kaynak:www.warc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.