Olimpiyat oyunları 3D olarak canlı yayınlanacak

Panasonic, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Olimpiyat Yayın Servisleri (OBS) 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın 3D canlı yayını için işbirliğine gitti.

06.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Panasonic, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Olimpiyat Yayın Servisleri (OBS) 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın 3D canlı yayını için işbirliğine gitti.

Olimpiyat Oyunları’nın İşitsel ve Görsel Ekipman kategorisindeki resmi partneri Panasonic, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın 3D canlı yayınını gerçekleştirmek için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Olimpiyat Yayın Servisleri (OBS) ile işbirliğine gidiyor. Olimpiyat tarihinin ilk 3D HD canlı yayınını gerçekleştirecek olan işbirliği, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin bu dev spor olayını 3D teknolojisinin gerçekliği ile yaşayabilmelerini sağlayacak.

3D canlı yayın, Açılış ve Kapanış Seremonileri, atletizm, jimnastik, dalış ve yüzme gibi başlıca etkinlikleri kapsayacak ve dünyanın her yanındaki yayıncı kuruluşlara ulaştırılacak. Panasonic’in 3D prodüksiyon teknolojilerini kullanacak olan OBS, Londra Olimpiyatları süresince 200 saatten fazla 3D yayın gerçekleştirecek. Bu teknolojiler arasında AG-3DP1 ve tam entegre ikiz lensli 3D Full HD profesyonel kamera P2HD yer alıyor.

Panasonic Yönetim İcra Sorumlusu Takumi Kajisha konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Olimpiyat Oyunları, yine Londra’da 1948 yılında gerçekleştirilen oyunların havadan canlı yayınlanmasından bu yana TV yayıncılığının gelişiminde her zaman için öncü ve yenilikçilikte de doruk noktası olmuştur. Panasonic, 1992 Barcelona oyunlarında gerçekleştirilen ilk dijital yayından Pekin 2008 oyunlarındaki ilk HD yayına kadar, Olimpiyat Oyunları’nın ev sahibi yayıncısını her zaman için gururla desteklemiştir. Şimdi de 2012 yılında Londra’da gerçekleştirilecek tarihin ilk 3D canlı yayın Olimpiyat Oyunları için IOC ve OBS ile birlikte çalışacağımızı gururla duyuruyoruz. Hiç şüphe yok ki, Olimpiyat Oyunları gelecekteki 3D pazarı için en iyi içerikleri sunacak ve 3D TV’ler sayesinde de oturma odalarımızda bu büyük spor olayını yaşama alışkanlığımız kökten değişecektir.”

OBS Genel Direktörü Manolo Romero ise şunları söyledi: “Panasonic her zaman için Olimpik Hareketin ve yayıncı kuruluşun değerli bir ortağı olmuştur. Tarihteki ilk 3D Olimpiyat yayını için gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğini duyurmaktan gurur duyuyor, bu benzersiz yayının Panasonic’in sağladığı 3D teknolojileriyle büyük bir başarıya ulaşacağını düşünüyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.